Отборът на Славия надделя над Локомотив в Пловдив с 1:0 в първия плейофен кръг от топ 6 на българското футболно първенство и нанесе първа домакинска загуба на съперника през сезона.

Успехът беше шести пореден за столичани като гост и с 48 точки "белите" се доближиха само на 3 точки от втория ЦСКА-София. Локомотив Пловдив пък вече е четвърти с 50 точки, колкото има и третият Левски.

Домакините започнаха по-активно, но вратарят на Славия Антонис Стериакис бе на висота и на два пъти прояви рефлекс при опасни ситуации пред вратата си в началото на срещата.

В 16-ата минута Парвиз Умарбаев центрира от ъглов удар, Лукас Масоеро стреля от удобна позиция, но топкатa се удари в гредата и излезе в аут.

Две минути по-късно славистите организираха опасна атака. Филип Кръстев изведе Георги Йомов на чиста позиция, но той стреля неточно.

Домакини отново натиснаха и в 31-ата минута минута Димитър Илиев подаде на Анте Аралица, който стреля, но Стериакис изби.

Гостите отговориха с опасна акция в 39-ата минута, когато Йомов пусна към Галин Иванов, които засече топката в движение, но я прати в тялото на вратаря на "бяло-черните" Мартин Луков.

В края на първото полувреме в Пловдив заваля проливен дъжд, придружен с гръмотевици, но двубоят продължи. В 43-ата минута Луков отрази коварен удар на Христо Попадийн, а секунди преди почивката Лукас Салинос стреля, но Стериакис парира.

След консултацията между съдията и капитаните на двата отбора бе решено играта да продължи и след почивката, въпреки бурята.

Анте Аралица пропиля две добри възможности през второто полувреме, а  в 76-ата Славия поведе. Диниш Алмейда сбърка при изнасянето на топката, от което се възползва Георги Йомов. Футболистът на Славия овладя, подаде към Радослав Кирилов, който с прецизен удар се разписа за 0:1.

Локо Пловдив - Славия 0:1

Голмайстор: Радослав Кирилов (76)

Локо Пловдив: 71. Луков, 61. Алмейда, 25. Масоеро, 4. Акиниеми, 10. Умарбаев, 34. Витанов, 50. Томашевич, 9. Карагарен, 16. Салинас, 14. Д. Илиев, 77. Аралица

Славия: 32. Стергиакис, 55. Христов, 23. Виячки, 38. Гамаков, 83. Попадийн, 73. Бенгюзов, 35. Йомов, 33. Иванов, 20. Ф. Кръстев, 71. Стоев, 9. Чунчуков