Царско село победи с 1:0 като гост Витоша Бистрица в среща от 28-ия кръг в Първа лига. В самото начало на срещата Ивайло Марков центрира от фаул в наказателното поле, а при последвалото разбъркване Мартин Кавдански шутира над вратата.

Гостите продължиха да бъдат по-активни, но Уесли Ната стреля неточно от фаул. След почивката с стигна до развръзка в двубоя. В 59-ата минута Румен Гьонов изведе Мирослав Будинов и нападателят с диагонален удар реализира във вратата на домакините.

Ната и Бахамбула също пропуснаха да увеличат аванса в полза на гостуващия отбор, който има актив от 31 точки на второто място в група "А" на втората осмица. "Царете" са в серия от три поредни успеха. Витоша има само 6 точки от 28 изиграни срещи и изпада във втора дивизия.

Двубоят трябваше да се играе в петък, но беше отложен с 24 часа заради съмнения за заразени с Covid-19 в състава на бистричани.

Витоша Бистрица - Царско село  0:1

Голмайстор: Мирослав Будинов (59)

Витоша: Николай Кръстев, Евгени Зюмбулев, Венцислав Бонев, Кристиян Кочилов (84-Кристиян Узунов), Илия Димитров, Георги Амзин (69-Запро Динев), Даниел Кутев (62-Емил Гъргоров), Четин Садула, Богомил Дяков, Атанас Кабов, Христо Иванов (84-Алекс Терзийски)

Царско село: Джони Пласид, Румен Гьонов, Хулио Лопес, Мартин Кавдански, Уесли Ната, Ивайло Иванов, Андерсон Коста (82-Владислав Иванов), Дилан Бахамбула, Ивайло Марков (72-Тома Ушагелов), Мирослав Будинов, Георги Минчев (87-Шарлестон)