ЦСКА постигна обрат в гостуването на Локомотив Пловдив и след победата с 2:1 направи много важна крачка към класиране в евротурнирите през следващия сезон. Седмица след тежката загуба с дузпи във финала за Купата на България от пловдивчани големият грешник тогава Али Соу донесе победата на тима си с гол в 95-та минута. Преди това Лукас Салинас бе дал аванс на Локомотив след огромен подарък от Петър Занев, а в 80-та минута Тиаго Родригес изравни от дузпа.

Така ЦСКА си върна втората позиция в класирането с актив от 56 точки, на 3 пред третия Левски. Локомотив е на 5-то място с 50 т, като изостава на две от четвъртия славия. В последния кръг за шампионата в неделя ЦСКА посреща Берое, Славия е домакин на Лудогорец, а Локомотив Пловдив гостува на Левски.

Треньорът на Локомотив Бруно Акрапович имаше доста проблеми в състава си заради бума от заразени с Covid-19. Пловдивчани бяха без 7 футболисти, които играха срещу ЦСКА във финала за Купата на България, като извън групата останаха Илко Пиргов, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагерен, Момчил Цветанов, Анте Аралица и капитанът Димитър Илиев.

Наставникът на “червените” също направи няколко промени в състава си, като извън титулярите останаха Иван Торицов, Ахмед Ахмедов и Греъм Кери.

“Червените” започнаха активно и след малко повече от минута игра стигнаха до първото си по-сериозно положение. Алмейда върна лошо топката към капитана си Луков, Али Соу овладя и стреля от границата на наказателното поле, но стражът на Локомотив спаси.

В 20-та минута ЦСКА бе още по-близо до гола. Тиаго намери от въздуха една избита топка на границата на наказателното поле, стреля мощно и улучи горната греда. Топката се отби в гърба на Луков, но стражът на Локомотив имаше късмет, че тя не се върна към голлинията.

Първото по-изгодно положение за домакините дойде в 28-та минута. Лукас Салина проби през центъра, спечели 30-тина метра терен и от границата на наказателното поле стреля опасно. Густаво Бусато обаче отрази.

В края на първото полувреме Кристиан Малинов направи нов пропуск за “червените”. Полузащитникът бе оставен абсолютно сам фронтално срещу вратата след подаване на Енрике, но топката мина на сантиметри от горната греда.

След почивката “червените” опитаха отново да контролират играта, но в 61-та минута направиха истински подарък за домакините. Капитанът Петър Занев върна нескопосано към Бусато, а Лукас Салинас отблизо заби топката под гредата - 1:0. Така аржентинецът вкара втория си гол за Локомотив, като първият му бе отново срещу ЦСКА - при равенството 1:1 на ст. “Българска армия”.

Малко след това Локомотив получи нов шанс. Доминик Малонга стреля от точката на дузпата, но ударът му бе блокиран от Занев. Домакините имаха претенции и за дузпа за игра с ръка на капитана на “червените”, но реферът Ивайло Стоянов бе категоричен, че няма да даде наказателен удар.

Съдията направи именно това, но в обратната посока в 77-та минута. При поредното нападение на ЦСКА Кристиан Малинов усети контакт с крака на защитник и падна в наказателното поле на Локомотив - дузпа. Тиаго реализира хладнокръвно от бялата точка и направи 1:1.

В 87-та минута Локомотив вкара гол, който бе отменен много бързо заради засада. Малонга бе намерен в наказателното поле, но страничният рефер бързо вдигна флага. Иначе нападателят подаде към Салинас, който на празна врата чукна топката в мрежата.

В заключителните минути ЦСКА натисна, а Луков отрази опасен удар на Тиаго от фаул. Последваха и две разбърквания в наказателното поле на домакините след центрирания от ъглов удар, но защитата на Локомотив се справи.

В добавеното време на среща Али Соу донесе успеха на ЦСКА. Нападателят се разписа във втори пореден мач за “червените”, след като бе изведен от Ахмед Ахмедов и сам срещу Луков стреля мощно и опъна мрежата.

Локомотив Пловдив - ЦСКА 1:2

1:0 Лукас Салинас 61’

1:1 Тиаго Родригес 80’-д

1:2 Али Соу 90+5'

Локомотив Пловдив: Луков, Малембана, Акиниеми, Масоеро, Витанов,  Пулиезе (87 - Димитров), Томашевич, Николаев, Салинас, Малонга, Алмейда

ЦСКА: Бусато, Гълъбов, Занев, Антов, Мазику, Жеферсон (65 - Ахмедов), Малинов, Енрике (84 - Джеси), Тиаго, Евандро, Соу