Монтана отново ще играе елитен футбол, след като се провали в два баража за влизане в най-горното ниво на родния футбол през последните три години.

Тази вечер завършилият на трето място във Втора лига срази първодивизионния Дунав с 4:1 в решителния мач на стадион "Славия".

Владимир Айтов откри резултата в 28-ата минута, а малко преди почивката Тони Тасев удвои аванса на своите. В средата на второто полувреме "драконите" бяха прободени с трето попадение, дело на Николай Минков.

Резилът за русенци стана пълен в 82-ата минута, когато те инкасираха и четвърто попадение. Негов автор стана Атанас Илиев. Все пак Дунав вкара почетен гол малко след това чрез Кавалканте.

Дунав така и не успя да се отърси от финансовата криза, която тресе клуба от Русе и така и не съумя да демонстрира, че е готов да запази мястото си в елита.

Дунав Русе - Монтана 1:4

0:1 Айтов (28)
0:2 Тасев (43)
0:3 Минков (69)
0:4 Илиев (82)
1:4 Кавалканте (86)

ДУНАВ: 21. Макенджиев, 11. Димов, 29. Колев, 22. Милчев, 18. Исаевски, 94. Ненов, 7. Лазаров, 10. Кавалканте, 8. Щерев, 45. Долапчиев, 99. Христов

МОНТАНА: 1. Орлинов, 10. Айтов, 3. Михов, 24. Петров, 33. Цонков, 20. Илиев, 21. Балджийски, 8. Тасев, 11. Минков, 16. Цветков, 9. Илиев