Благоевградският Пирин се завърна в елита на българския футбол. Това стана след победа с 2:0 над Литекс в Ловеч, в мач от 29-ия кръг на Втора лига.

Така тимът вече няма как да бъде изместен от едно от двете първи места, които дават право на участие елита през следващия сезон.

Пирин се завръща след три сезона във втория ешелон. Последно "орлетата" бяха в Първа лига през сезон 2017/2018.

С победата си днес играчите на Уорън Фийни събраха 59 точки на сметката си. В следващия кръг имат по програма мач с Кариана (Ерден), който се отказа от участие на полусезона, така че добавят още три точки в актива си, което ги прави недостижими в местата, даващи промоция.

Пирин доминираше от самото начало, а първият гол падна в 58-ата минута. Тогава Антон Карачанаков получи топката в наказателното поле и бе спънат от Галин Минков, като съдията отсъди дузпа.

Зад топката застана Карачанаков и без проблеми реализира за 1:0. В 70-ата минута отново той вкара и втория гол.