Дългогодишният функционер в Професионалната футболна лига и бивш международен съдия - Любе Спасов, е твърдо против връщане на формата на efbet Лига с 16 отбора.
"Много години се борих срещу това нещо, но никой не ме чуваше. Започнах да го правя веднага след края на съдийската ми кариера. Тогава бях натрупал впечатления как се организират първенствата в развитите европейски държави".
"Идеята беше да намалим отборите от 16 на 14, а накрая и до 10. Направена беше само първата стъпка. Много по-добре е елитна група от 10 отбора, които да се срещат 4 пъти в годината и да се играят 36 кръга. Хората искат да гледат мачове между силни отбори", признава Спасов пред "Мач Телеграф".
"Приемлив е и сегашният вариант с 14 отбора и с плейофи. Върнат ли стария вариант, още след 20-ия кръг ще има условия за манипулиране на мачове".
"Защото ще има 5-6 отбора, които само ще си мъждукат. Няма да играят за нищо и ще са готови да влизат в договорки. Сега няма такива предпоставки, защото всеки се бори за нещо. Затова този формат трябва да остане."
"Трябва да се спре този удар по футбола, който се готви. Още повече, че една подобна промяна би била незаконна и неморална. Не може цял сезон да се знае, че два отбора изпадат директно, а 12-ият в класирането играе бараж, а сега изведнъж да не изпада никой", коментира Спасов.







Адв. Георгиев: Където има прокурорски чадър, има и политически
Радев пред Коща: Ще подкрепим бюджета на Европа, ако не забравяме какво ни обединява
Рашков: Както изниква нелегален град край Варна, така политици скриват доклад на ДАНС
Николета Тодорова, ПБ: Строителството във Варна е извършено с протекция на национално ниво
Наркодилър опита да подпали фургон с близо 12 кг дрога за Черноморието
Демерджиев за кмета на Кърджали: Няма политически или етнически елемент
Как войната променя уличния стил в Украйна
Mercedes AMG GT-Coupe получи още по агресивна визия
Как военна технология укроти брутално Ferrari с 1000 конски сили
Пикап затъна в пресен бетон
Tesla пусна Volvo на станциите си в Европа, но не и в България
България тръгна с над 120 бойци за Балканското по карате
Атанас Божилов: SENSHI е моят живот, имам още какво да покажа
От лагера на Бивол разкриха условията си за трилогия с Бетербиев
Мовсар Евлоев загатна за битка с Волкановски: Ще бъда шампион
Предстои международен симпозиум, посветен на флеболимфостатичния оток и лимфедема
Психичните разстройства вече са водещата причина за инвалидизация в света
Български лекари приложиха иновативна терапия при изключително рядък тумор в плацентата
И чревните бактерии определят колко калории усвояваме
Коментари
Напиши коментар04:53 | 24 апр 2024 г.
19:56 | 28 апр 2021 г.
14:06 | 28 апр 2021 г.
04:09 | 28 апр 2021 г.
12:02 | 27 апр 2021 г.
Напиши коментар