Вратарят на Арда Кърджали Иван Караджов ще дебютира за националния отбор на България в гостуването на Русия.

Мачът е в Москва на "ВТБ Арена". Треньорският щаб е взел решение да даде шанс на Караджов и Георги Георгиев, които се очаква да пазят по едно полувреме.

Преди това срещу Словакия (1:1) по 45 минути играха Даниел Наумов и Николай Михайлов. 31-годишният Караджов има няколко повиквателни за представителния ни тим, но никога не е играл, а с изявите си през тази кампания напълно заслужи да запише първи минути с националната фланелка.

Той помогна на Арда да достигне до първо участие в евротурнирите. Интересното е, че именно в Москва стражът записа най-паметния си мач зад граница с ЦСКА.

Той бе титуляр през 2009 година, когато отборът, воден от Любослав Пенев, записа обрат над Динамо Москва и се класира за групите на Лига Европа.

Юношата на ЦСКА има няколко мача с младежкия национален отбор, а също така пази на Евро 2008 с България до 19 години, когато бе титуляр и в трите мача.