Берое излъга с 1:0 Царско село и записа победа в среща от 7-ия кръг на Първа лига.

Единственото попадение в мача заби Мартин Камбуров в 74-ата минута.

Така Марто влезе в историята, след като това бе негово 254-о попадение в елита на България и изпревари с един гол рекордното постижение на Петър Жеков.

В 75-ата минута Камбуров се възползва от груба грешка на вратаря на "царете" Янко Георгиев и наниза 254-ото си попадение в родния елит.

Преди това, в 55-ата минута Камбуров, предизвика изгонването на Иван Бандаловски, който го задържа, докато се откъсваше към вратата на Царско село.

Малко след гола си 40-годишният стрелец бе сменен.

Беройци имаха надмощие през голяма част от мача, но в края и гостите имаха шанс да изравнят с 10 души. Берое излезе трети с 12 точки след Лудогорец с 15 и Славия с 14. Царско село има 6 точки и е на десетата позиция.

Берое - Царско село 1:0

Голмайстор: Мартин Камбуров (74)

Берое: 1. Бакер, 5. Сако, 6. Цветков, 9. Камбуров, 17. Даскалов, 19. Василев, 20. Фуртадо, 21. Лебон, 26. Хаджиев, 27. Тунгара, 30. Серкан Юсеин

Царско село: 1. Георгиев, 6. Бандаловски, 10. Балтанов, 12. Лукас, 20. Атанасов, 21. Василев, 25. Ал. Александров, 29. Мезу, 77. Нганиони, 88. Колев, 93. Шопов