След повече от 41 години ЦСКА стигна до пълен обрат във вечното дерби за първенство – от 0:1 до 2:1. За последно червените успяха да спечелят срещу сините, след като са били догонващи в резултата, на 22 март 1980 г. от 0:1 до 3:2, когато начело на отбора от Борисовата градина бе Аспарух Никодимов, а голям мач направи централният нападател Спас Джевизов.

Тогава Владимир Николчев изведе тима от «Герена» напред в резултата в 22-ата минута, но още до края на първото полувреме Джевизов (29) и Марио Вълков (34) дадоха аванс на червените. През втората част съперниците си размениха по един гол – пак Джевизов (55) и Емил Спасов (88-дузпа), пише "Тема:Спорт".

Интересен факт е, че и тогава, и сега в мача имаше гол, постигнат със задна ножица – от Джевизов в онзи двубой, и от Георги Миланов вчера. С тази знакова победа, дошла в 19-ия кръг, бе сложено началото на 4 поредни шампионски титли за армейците.

В още два случая преди това сините повеждаха в резултата само за да останат с празни ръце след последния съдийски сигнал. На 31 март 1955 г. Стефан Абаджиев-Теко изведе Левски напред също в 22-ата минута, а до почивката Петър Михайлов (25) и Стефан Стефанов (42) обърнаха резултата в полза на армейците, в 56-ата Георги Димитров-Червения оформи крайното 3:1.

На 1 август 1956 г. сценарият от 0:1 до 3:1 се повтори – първи в срещата се разписа централният нападател на сините Димо Печеников в 12-ата минута, а Стефан Божков-Стевето в 29-ата възстанови паритета от дузпа. След почивката Димитър Миланов-Пижо (53) и, отново както година и половина по-рано, Георги Димитров-Червения (58) доведоха нещата до 3:1. И през 1955, и през 1956 г. армейците финишираха първи в края на сезоните.

В останалите си 53 победи над Левски в шампионата ЦСКА винаги успяваше първи да отбележи гол.