Пирин Благоевград надигра Ботев Враца с 3:1 като домакин в откриващия двубой от 11-ия кръг на Първа лига.

На стадион „Христо Ботев“ в Благоевград, новаците поведоха в резултата в 38-та минута след точно реализирана дузпа от Красимир Станоев.

Гонсало Виейра си изкара на бързо два жълти картона покрай единадесетметровия наказателен удар и остави гостите в намален състав. Въпреки това, играчите на Даниел Моралес стигнаха до равенството след изравнителния гол на Антонио Георгиев дълбоко в добавеното време на първата част.

След паузата Пирин оползотвори численото си преимущество на терена и с две бързи попадения се поздрави с успеха.

Головете бяха реализирани от Преслав Йорданов и Станислав Костов. Така, благоевградчани спечелиха за втори път през кампанията и са вече десети с осем пункта, колкото имат Левски и ФК ЦСКА 1948, които са с мач по-малко от „орлетата“. Врачани са осми с десет точки.

За Пирин предстои гостуване на Локо Пд в отложен мач през седмицата, докато Ботев Враца приема Черно море.

Пирин - Ботев Враца 3:1

1:0 Станоев (36) - д.
1:1 А. Георгиев (45+4)
2:1 Йорданов (70)
3:1 Костов (72)

Пирин: 99. Петър Дюлгеров, 38. Александър Дюлгеров, 31. Красимир Станоев, 7. Мохамед Брахими, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев, 29. Станислав Костов, 14. Стилиян Николов, 45. Христофор Хубчев

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 37. Валери Христов, 18. Илия Миланов, 30. Гонсало Виейра, 22. Мартин Николов, 6. Антонио Георгиев, 21. Сержиньо, 23. Юлиан Ненов, 7. Чавдар Ивайлов, 11. Виктор Василев, 20. Дориан Бабунски