Отборът на Арда завърши наравно 0:0 в първата си контролна среща за тази година. Двубоят се игра в курорта Белек, където играчите на Стамен Белчев са на подготвителен лагер.

Срещата се игра на Limak Sport Center, а съперник бе тимът на Балкани от Косово. Мачът започна с няколко положения за Арда, като Георги Атанасов бе близко до попадение в 14-ата минута, но малко не му достигна да се разпише. Няколко минути по-късно отново Атанасов бе в основата на опасно положение, но играч на Балкани изчисти от голлинията.

В 31-ата минута футболист на нашия съперник уцели гредата на вратата пазена от Васил Симеонов. Така, първото полувреме завърши без победител.

След почивката и двамата треньори направиха доста смени, като в игра за Арда се появиха абсолютно всички играчи, които са на подготовка. До попадение обаче не се стигна и така Арда стартира с равенство лагера си в Турция.

Следващата среща е на 27 януари срещу полския Пяст Гливице.