ЦСКА 1948 тръгна с летящ старт през пролетния полусезон в efbet Лигата, след като разгроми с 4:0 като гост Ботев Враца. Новосформираното нападателно дуо на „червените“ Георги Русев – Алекс Колев донесе категоричния успех, като и двамата забиха по два гола.

Русев откри резултата в 22-ата минута, а само четири минути по-късно Колев прекърши предреши крайния изход от двубоя, възползвайки се от груба грешка на вратаря Красимир Костов.

В 38-ата минута Русев заши второто си попадение в мача за 0:3. Алекс Колев фиксира крайното 0:4 в 59-ата минута. ЦСКА 1948 пропусна още шансове до края и Ботев Враца се отърва от още по-голям резил.

След този успех момчетата на Николай Киров заеха 10-ото място в класирането с  актив от 22 точки. Врачани останаха на 11-ата позиция с 19 пункта.