Ботев подчини Локомотив с 2:1 в битката за Пловдив, която бе под №114 (41:40 победи). Двубоят на базата в Коматево бе от 22-ия кръг на родната efbet Лига.

Градските съперници изиграха много равностоен сблъсък, в който атаките се редуваха и пред двете врати. Рано-рано вратарят Редер улови шут на Току, а на отсрещната врата Парвиз Умарбаев беше неточен.

В добавеното време на първото полувреме направилият два пропуска преди това Антоан Бароан прати кълбото в мрежата, но голът за "канарчетата" не беше признат заради засада.

Десетина минути след подновяването на играта капитанът Димитър Илиев изпусна дузпа за Локомотив, отсъдена за нарушение на  Аргилашки срещу Умарбаев. Вратарят обаче изкупи вината си и улови посоката на изстрела.

В 76-ата минута Ботев откри резултата след изпълнение на корнер. Тодор Неделев центрира и Виктор Генев реализира безпощадно с глава от границата на малкия пеналт второто си попадение за кампанията. Куриозното е, че първият му гол също дойде срещу Локо Пловдив, при това също след асистенция на Неделев.

Неделев накара Редер да се намесва с технично изпълнение, но в 84-ата минута българинът все пак се превърна в герой за своите с втората си асистенция за деня. Тодор пусна разкошен дълъг пас от половината на Ботев към дебютанта Джак Лейн, който надбяга Мартин Паскалев и мушна топката между краката на Редер - 2:0!

Димитър Илиев донякъде се реваншира за пропуска си от бялата точка и в 89-ата минута превзе вратата на Ботев. Рутинно центриране обърка защитата на домакините и Илиев вкара с левия крак с помощта на рикошет. До края на добавеното време обаче гостите нямаха нова възможност.

Така третият Ботев събра 39 точки, докато осмият Локомотив остава с 28 пункта на сметката си.

Ботев Пловдив - Локомотив Пловдив 2:1

1:0 Виктор Генев - 76'
2:0 Джак Лейн - 84'
2:1 Димитър Илиев - 89'

Ботев: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 8. Тодор Неделев, 9. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Етоо, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей

Локо: 71. Лукас Редер, 5. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 4. Кристиан Гомис, 6. Емил Янчев, 7. Парвиз Умарбаев, 19. Александър Василев, 9. Бирсент Карагарен, 10. Венсан Марсел, 14. Димитър Илиев, 99. Преслав Боруков