Царско село запази надеждите си за оцеляване в Първа лига, след като в среща от 27-ия кръг победи като гост Пирин с 2:0. Футболистите на Стефано Макопи вече имат актив от 19 точки, докато домакините са с 27 пункта.

Пирин пръв създаде голова възможност, когато в 10-ата минута Антон Карачанаков получи топката в наказателното поле и веднага стреля, но Хадим Ндиае спаси. Две минути по-късно Спас Георгиев опита удар, но той бе неточен.

В 25-ата минута Царско село получи възможност чрез Реди Каса, който стреля прекалено слабо и Янко Георгиев се справи, пише БТА.

Три минути по-късно Венцислав Христов от гостите направи един от най-големите пропуски през сезона. Жереми Петрис подаде успоредно на голлинията към своя колега, а той от 3 метра нацели дясната греда на Ндиайе.

След това топката се отби от Христов и излезе в аут.

Царско село нанесе своя удар в 40-ата минута след груба грешка в защитата на домакините. Лукас Мартинс остана сам срещу Янко Георгиев и пусна топката в мрежата за 1:0.

В първата минута от добавеното време на полувремето "царете" стигнаха до второ попадение. Валентино Пулиезе центрира в наказателното поле, където Венци Христов с глава удвои.

След почивката Пирин опита да се върне в мача, но трудно достигаше до чисто положение. Точно обратното в 60-ата минута Царско село организира контраатака, при която Реди Каса стреля, но Янко Георгиев изби в корнер.

В 75-ата минута резервата за Пирин Станислав Костов от непосредствена близост не успя да намали резултата, след като ударът му срещна тялото на защитник.

В заключителните минути и двата тима пропиляха добри възможности за нов гол.