Поредната треньорска рокада на стадион "Българска армия", снемането на доверието към ръководството на ЦСКА, обявено от фенклуб "Сектор Г", предизвикаха широк отзвук в родната футболна общественост и сред видните фенове на „червените“. По този повод "Тема Спорт" потърси известния привърженик на армейците - Здравко Желязков от дует "Ритон".
Как ще коментирате позицията на организираните привърженици от фенклуб "Сектор Г" и несъгласието им с управлението на клуба?
- Глупава, изключително глупава позиция. Според мен тя е инспирирана от чужди интереси на някой друг клуб. Здравомислещ, обичащ ЦСКА фен не мога да си представя, че би тръгнал да протестира срещу ръководството. Защото ако не е това ръководството, клубът просто няма да съществува. Или в най-добрия случай ще изпадне в положението на Левски. Зад сините обаче стои държавата, която за нас е мащеха в последните над 30 години. Затова феновете вместо да се занимават с глупости и някакви хора да ги подвеждат към сваляне на ръководството, да тръгнат и да протестират против държавата, която е изоставила ЦСКА за разлика от всички други софийски отбори.
Споделяте ли мнението на Стойчо Младенов, че е недопустимо треньорът на ЦСКА да не участва в селекционния процес?
- Аз не съм вътре в кухнята на клуба и не мога да съм сигурен дали това е така, защото много хора от ръководството казаха, че думите на Стойчо Младенов не отговарят на истината. А и мога да повярвам на Младенов само при условие, че има качествена игра. Откакто Стойчо пое отбора, той не показва абсолютно нищо. При такава продукция е най-добре да замълчи. С изпълнителите, с които ЦСКА разполага, съм сигурен, че всеки друг треньор на тимовете в Топ 6 на Първа лига би останал до последно в борбата за титлата с Лудогорец. Имаме добри футболисти, които обаче дълго време нямаше кой да ги подреди както трябва на терена.
Очаквате ли да има някаква промяна в политиката на Гриша Ганчев оттук нататък?
- На Гриша Ганчев никой не трябва да се бърка. В края на краищата някои хора в нашата държава трябва да разберат, че не живеят в комсомолското време на комунизма. Който плаща, той поръчва музиката. Ако толкова знаят, да изкарат от джоба си пари, да купят клуба и тогава да говорят. След като не дават пари, могат само да аплодират или да не аплодират. Живеем в капиталистически свят и този клуб е частен. Има си собственик, който както иска, така ще го управлява. На който не му харесва, да изкупи акциите на отбора и да започне да налага своята гледна точка. Аз също съм крайно разочарован от резултатите и продукцията на ЦСКА, но казах преди малко каква е причината за тях.







Украинското знаме изчезна от центъра на Прищина след изявление на Зеленски
Рецепта за лесни фалафели
Заради граничните проверки: Задълбочава се кризата между Испания и Италия
Лодка с туристи се преобърна до Статуята на свободата, жена и бебе загинаха
Експерт: Дронът край компресорната станция е пробив в националната ни сигурност
Николай Младенов: Отхвърленият от Нетаняху план е единственият път, по който трябва да се върви
Колите могат сами да спират превишението на скоростта, но нямат разрешение
Шофьори масово пренебрегват въртящо се копче вляво от волана
Електромобилите най-после станаха по-евтини от хибридите
Шестгодишен подкара кола и блъсна жена на пешеходна пътека
Алистър Овърийм посочи две големи имена за боксови битки
Дъщерята на легендата Франк Мир ще се бори за договор с UFC
Дакота Дичева със счупени ръце след PFL New York
Мурат Гасиев готов да се изправи срещу Моузес Итаума във Великобритания
Дори лекото недоспиване може да повиши теглото
Компактен CRISPR ензим приближава терапиите, които редактират гени в тъканите
Топлинен удар и дехидратация при кърмачета: какво трябва да знаят родителите
Кървене след секс – трябва ли да се притесняваме?
Коментари
Напиши коментар08:32 | 24 апр 2024 г.
08:07 | 23 апр 2022 г.
17:20 | 21 апр 2022 г.
16:42 | 21 апр 2022 г.
16:23 | 21 апр 2022 г.
12:39 | 21 апр 2022 г.
12:35 | 21 апр 2022 г.
12:24 | 21 апр 2022 г.
11:10 | 21 апр 2022 г.
10:52 | 21 апр 2022 г.
Напиши коментар