Дългоочакваният финал за Купата на България между ЦСКА и Левски чука на вратата. „Червените“ имат златна възможност да защитят трофея и за втора поредна година да ликуват с него.
През този сезон обаче ЦСКА отново се сгромоляса в битката с Лудогорец за шампионската титла. Тимът посрещна Новата година с реален шанс да спре хегемонията на разградчани, но се срина през пролетта.
Sportlive.bg разговаря със Здравко Желязков от дует „Ритон“ и по тази тема. Емблематичният фен на ЦСКА засегна и ситуацията около българския футбол като цяло и управлението на БФС.
Ето какво заяви той:
- Г-н Желязков, през тази година ЦСКА отново се срина и не съумя да спре хегемонията на Лудогорец. Ще успее ли да го стори през следващия сезон, според Вас?
- Нищо не мога да кажа. Ако играем по този начин, т.е ако нищо не играем, ще се случи същото. Даже ще е по-зле. Тогава няма какво да говорим за Лудогорец, ще се борим за третото място, и то най-много за трето място. Защото другите отбори са в подем.
От отборите от първата шестица срещу никой нямаме истинска победа като фаворит, ако не ме лъже паметта. Всички мачове, включително и със Славия ни надиграват във второто полувреме. Отбор, който би трябвало да бием с лекота и с разлика.
- Какъв е призивът Ви към феновете на отбора?
- Да подкрепят отбора и това е. Когато критикуваме тима, да бъде обосновано, а не в момент на раздразнение при неуспех да се нахвърляме, без да се замисляме на ръководство, на определени играчи и т.н. Емоциите да бъдат малко на заден план. Това е положението в момента и в края на краищата най-важното е този собственик да остане, да построи стадиона и наистина ЦСКА да заприлича на един европейски отбор. А не в тия условия, които са в момента.
Дано българският футбол най-накрая да получи своето възраждане, защото не може с модел отпреди 30 години да управляваш до днес. А същевременно с това да искаме и успехи. Най-слабият отбор сме на Балканите. А бяхме най-силният.
- Визирате националния ни отбор?
-Да, точно него. Той е изграден от футболистите на най-големите ни отбори. Ние нямаме собствени футболисти. Това е политика и много сериозни неща, в които не искам да се намесвам. Просто искам да има промяна.
Дали тя ще е добра или не, все пак ще бъде промяна. Да има някакво раздвижване. Например, Иван Славков, лека му пръст, дълги години се задържа, но за ерудицията на Батето могат да му завидят настоящите футболярчета, които са начело.
Просто е нужен интелект. Футболът не е само да се рита топка, да се пие и да се танцува кючек. Футболът е нещо много по-сериозно в 21 век.








Първи протест срещу кабинета "Радев": "Оставка" (СНИМКИ)
"Тук не е Москва": Стотици граждани искат оставката на кабинета "Радев"
Пламен Донев: Данъчните оценки трябва да се доближат до пазарните цени
Никола Цолов 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Протест в София против кабинета "Радев": "Оставка“, "Тук не е Москва"
Абровски: 170 млн. евро компенсации ще получат земеделците заради войната в Иран
БАБХ спря близо 5 тона храни при проверки в страната
Велев: Държавата дава заплати независимо от качеството и количеството на труда
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар11:38 | 15 май 2022 г.
10:26 | 15 май 2022 г.
09:44 | 15 май 2022 г.
08:50 | 15 май 2022 г.
Напиши коментар