Дисциплинарната комисия към БФС наказа Царско село с два мача лишаване от домакинство и 12 000 лева глоба за цирка, разиграл се на мача с Локомотив (София) (1:1) от последния кръг в Първа лига, игран в събота.

В заключителните минути на двубоя собственикът на тима Стойне Манолов нахлу на терена и не позволи на Юсуфа Яфа да изпълни дузпа. Резултатът изпрати тима директно във Втора лига, а ден по-късно Манолов обяви, че клубът приключва съществуването си.

Изненадващо комисията е констатирала, че собственикът на "царете" не е служебно лице, а част от публиката на стадиона.

От останалите клубове с най-сериозна глоба е Левски, който ще трябва да плати над 5300 лева за поведението на феновете си в дербито с Лудогоред (0:1) на "Герена".