Срам? Резил? Позор? Не, не и не! България вече е на футболното дъно, след като стигна само до равенството 1:1 при гостуването си на пълните аутсайдери от Гибралтар.

Срещата бе от Лига на нациите и ще се запомни единствено и само с поредната чутовна издънка на така наречените ни "лъвове".

Това 1:1 е, меко казано, срамен и позорен резултат, тъй като Гибралтар е най-слабият европейски тим, според ранглистата на ФИФА.

Георги Минчев откри резултата с глава в края на първото полувреме, а домакините ни вкараха от дузпа в 61-ата минута чрез Лиъм Уокър.

Това бе и доста нелеп дебют за Георги Иванов-Гонзо начело на националите ни, след като Ясен Петров хвърли оставка след погромното 2:5 от Грузия в Разград.

Определено тези играчи, треньори и футболни шефове са срам за футболна България. В неделя, 12 юни, от 19.00 часа гостуваме на Грузия.

България започна атакуващо мача и след точно четвърт час игра Георги Миланов центрира в наказателното поле, Мартин Минчев беше оставен съвсем сам на голова позиция и би с глава отблизо, но Дейл Коулинг отби в ъглов удар.

В 32-ата минута Лиам Уокър шутира по земя, но Светослав Вуцов се намеси решително.

В допълнителното време на първата част Георги Миланов беше изведен по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Георги Минчев с глава прати топката във вратата на домакините. Това е първо попадение за Минчев с екипа на България.

Две минути след почивката Светослав Вуцов направи инстинктивно спасяване с крак след удар от наказателното поле на Хулиан Валарино.

Домакините играха по-активно в следващите периоди от двубоя и в 55-ата минута Брито стреля от пряк свободен удар, а топката излезе в корнер след рикошет в ръката на Андриан Краев. Главният съдия Петри Вилианен отсъди дузпа след консултация с видео асистент арбитъра, а Лиъм Уокър реализира 11-метровия наказателен удар, като прати вратаря Вуцов в обратния ъгъл.

В 84-ата минута Тодор Неделев центрира от фаул, но ударът с глава на Атанас Илиев не намери целта.

В шестата минута на допълнителното време Илиев подаде за Георги Минчев, който отблизо пропусна до осигури успеха за България.

Гибралтар - България 1:1

0:1 Георги Минчев (45)
1:1 Уолкър (61)

Гибралтар: 23. Колеинг, 14. Р. Чиполина, 6. Уаисман, 15. Лопес, 5. Ансли, 12. Оливеро, 20. Брито, 22. Торийя, 7. Кашаро, 10. Уолкър

България: 1. Светослав Вуцов, 5. Виктор Попов, 4. Божидар Чорбаджийски, 15. Петко Христов, 12. Едисон Йорданов, 19. Мартин Минчев, 17. Георги Миланов, 6. Филип Кръстев, 20. Андриан Краев, 10. Георги Минчев, 22. Илиян Стефанов