Отборите на Локомотив София и Локомотив Пловдив направиха равенство 0:0 в предпоследен мач от шестия кръг на Първа лига.

На стадиона в столичния квартал "Надежда" и двата тима имаха своите шансове да стигнат до гол, но не успяха да ги използват и в крайна сметка поделиха точките.

В последния четвърт част от двубоя "смърфовете" играха с човек по-малко след втория жълт картон на защитника Александър Василев, но попадение така и не падна.

По този начин Локо Пловдив пропусна шанса да излезе на върха в класирането на първенството, като тимът на Александър Томаш заема трето място в подреждането с 13 точки. Локо София на Станислав Генчев е на 6-та позиция с актив от 9 точки.

В следващия кръг пловдивчани ще почиват заради отложения им мач с ЦСКА, докато за Локомотив София предстои гостуване на ЦСКА 1948 в неделя, 21 август, от 18:45 часа.

Локомотив София – Локомотив Пловдив 0:0

червен картон: Александър Василев (Локомотив Пловдив) – 69-а минута

Локомотив София: Александър Любенов, Алан Диас, Матеус Дуарте, Селсо Рапосо, Камен Хаджиев, Ивайло Найденов, Красимир Милошев, Антонио Вутов (66 – Димо Бакалов), Симеон Славчев (90+3 – Божидар Кацаров), Димитър Митков (79 – Илия Димитров), Карлос Франса

Локомотив Пловдив: Динко Хоркаш, Матеус да Силва, Луан, Райън Бидунга, Александър Василев, Георги Каракашев (89 – Мартин Паскалев), Милош Петрович (46 – Бабакар Дион), Евандро (72 – Йосип Томашевич), Бирсент Карагарен (89 – Ивайло Димитров), Димитър Илиев, Преслав Боруков