Спортният журналист Тодор Шабански излезе с публикация на своята стена във "Фейсбук", откъдето призова организираните привърженици на ЦСКА да спрат своя бойкот и да се завърнат в сектор "Г" за предстоящия мач с Левски в Първа лига.
"В агитката на ЦСКА стъпих за първи път през есента на 1969 г., преди повече от половин век. Сегашните момчета в Сектор Г тогава не са били родени, както навярно и повечето от техните бащи… Милиционерите ни отнемаха знамената, кречеталата и тробмите, по-гласовитите и непримирими отнасяха по някой шамар в храстите на Армията или в тоалетните под 20 вход на националния стадион… Но ние бяхме там, всеки мач бяхме там, в Сектор Г и подкрепяхме отбора…
Сред песните на агитката, наред с част от сегашните, бяха и подобни на тази в стила на тогавашната епоха: „И знамето, червеното свободно нека да се вей, напред, армейци смело, да браним наш’то велико дело…“
Припомням всичко това, преди да се обърна към сегашните бойци в агитката: Не оставайте празен Сектор Г, не оставайте без подкрепа отбора...
Има много начини за недоволство и бойкот, без да остава празен легендарният и „непобедим“ Сектор Г. Агитката е част от тима, помогнала на ЦСКА да спечели хиляди битки, включително срещу световните колоси Байерн, Ливърпул, Аякс, Ювентус, Атлетико Мадрид, Борусия Дортмунд, Валенсия, Нотингам, Монако, Байер Леверкузен... Никой друг у нас не може да се похвали с това...
Разбирам разочарованието на част от феновете, аз също не съм одобрявал всичко и всякога. Критикувал съм ръководство, треньори и играчи, когато са си заслужавали… Нека има натиск за промяна и просперитет, но не за сметка на Сектор Г.
Това ръководство ни върна емблемата, върна ни отбора след фалита, върна ни стадиона, върна милионните дългове и продължава да разчиства батаците на предишни треньори и шефове. То е готово да обнови най-накрая и стадиона. Гриша Ганчев може и да има много недостатъци, но кой друг направи повече за ЦСКА? Не съм обвързан по никакъв начин с него и екипа му, нямам зависимости и съм свободен да критикувам. Да, може би не всичко е идеално, може да е имало грешни крачки и неточности, но нека заедно продължим след критики и взаимни отстъпки.
Този отбор не заслужава бойкот, особено в мача срещу Левски. Тези играчи се нуждаят от подкрепа - половината са нови, а другата половина бяха във финала за Купата, но като затормозени и „запушени“ от един посредствен треньор и алчен манипулатор, спомогнал за фалита на ЦСКА с ментето Лупи.
Новият треньор Саша Илич също заслужава подкрепа, след като няма загуба и дели първото място в първенството. Нека ги подкрепим и загърбим сръднята. Нека отново Сектор Г застане мощно зад своя отбор. Всички заедно сме много по-силни...", написа Тодор Шабански в социалната мрежа.








Николай Василев към властта: Изхвърлете този бюджет!
Цветан Цветанов: Случаят "Баба Алино" е станал със съгласието на тогавашния премиер
Драма и победа: България пречупи Канада в Лигата на нациите
Пламен Донев: Нужно е по-съществено увеличение на местния данък
Бала спаси Левски от загуба срещу Ботев Враца в 93-ата минута
Трети ден полицията в София издирва 17-годишно момиче
България с впечатляваща победа над Канада в Лигата на нациите
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар13:17 | 24 апр 2024 г.
08:43 | 13 сеп 2022 г.
00:21 | 13 сеп 2022 г.
23:05 | 12 сеп 2022 г.
22:49 | 12 сеп 2022 г.
17:13 | 12 сеп 2022 г.
17:11 | 12 сеп 2022 г.
15:52 | 12 сеп 2022 г.
14:53 | 12 сеп 2022 г.
14:27 | 12 сеп 2022 г.
Напиши коментар