Левски тресна с 2:0 ЦСКА и записа първи шампионатен успех над "армейците" от над три години и половина. За последно Левски победи ЦСКА в мач от Първа лига на 24 февруари 2019 –а.

Така "сините" отново наказаха "червените", след като през месец май вдигнаха и купата на България срещу този съперник.

Головете в мача забиха Илиян Стефанов (78) и Уелтон (82).

Трябва да се отбележи, че в 17-ата минута бе отменено попадение на ЦСКА, след като Андреев си вкара нелеп автогол. Тогава ВАР прецени, че има тънка засада. В края на срещата директен червен картон получи Иван Турицов.

Това бе първа шампионатна загуба за армейците, които остават на трето място, Левски се изкачи на шеста позиция.

Срещата започна по-силно за "сините", които на няколко пъти имаха отлични възможности да преодолеят Густаво Бусато, но лоши и прибързани подавания костваха евентуален голов завършек във вратата на „червените“.

В 10-а минута Левски създаде първата чиста ситуация за гол, когато Ивелин Попов изведе Роналдо, но бразилецът от близо стреля в тялото на Бусато.

Играчите на Саша Илич помислиха, че са открили резултата в 17-та минута, когато Маурисио Гарсес подаде в наказателното поле към Лазар Туфегджич, който се засуети, но страхотна грешка на Хосе Кордоба при опит за изчистване намери вратаря Пламен Андреев и влетя в мрежата.

Попадението обаче бе отменено след намеса на ВАР. Картината на терена не се промени игрово и Левски продължи да бъде по-активен, въпреки че извади късмет при далечен удар на Джонатан Линдсет, който срещна страничния стълб.

След половин час игра Уелтън успя да преодолее Бусато, ъгълът бе малък и опита пас към Роналдо, който не успя да засече в опразнената врата.

Четири минути по-късно Роналдо отлично проби отдясно, напредна в наказателното поле и опита пас към Георги Миланов, който оставаше сам срещу Бусато на два метра от вратата, но бразилецът улови.

Амос Юга стреля силно от дистанция, но бе много неточен. До края на първата част до повече положения не се стигна и двата тима се оттеглиха в съблекалните при нулево равенство.

След почивката на игрището преобладаваше предимно битка, като головите ситуации пред двете врати почти отсъстваха. Левски обаче се възползва в 78-та минута, когато резервата Илиан Стефанов проби през центъра и с известна доза късмет топката се върна при него след рикошет и той реализира за 1:0.

Стефанов вкара отново на „армейците“, след като бе точен и при успеха с 1:0 във финала за Купата на България. ЦСКА опита да отвърне, но съвсем скоро след това бе наказан за втори път след грешка на Тибо Вион в центъра.

Френският полузащитник върна топката назад, Роналдо намери Уелтън в наказателното поле и бразилецът преодоля Бусато за втори път с шут по земята. До края Илич и компания приключиха двубоя в намален състав след директния червен картон на Иван Турицов за удар без топка в лицето на Уелтън.

Левски - ЦСКА 2:0

1:0 Илиян Стефанов (78)

2:0 Уелтън (82)

Левски: 1. Пламен Андреев/ к/, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 7. Георги Миланов, 17. Уелтън, 18. Роналдо, 10. Ивелин Попов

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай /к/, 4. Мено Кох, 5. Брадли де Нойер, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 7. Джонатан Линдсет, 27. Маурисио Гарсес, 11. Лазар Туфегджич, 30. Дауда Бамба