Отборът на Славия победи с 3:1 у дома третодивизионния Балкан (Ботевград) в последната си приятелска среща по време на зимната подготовка.

Тони Тасев с прецизно изпълнение на фаул в седмата минута даде аванс за "белите" на терена с изкуствено покритие "Стоян Коцев", но Емил Колев с глава изравни след 20 минути игра.

Влезлият като резерва през втората част Роберто Илиев се разписа за 2:1 в 61-ата минута, а новото попълнение Натан Гасама оформи крайния резултат с дебютното си попадение с екипа на столичани.

До подновяване на мачовете в Първа лига отборът на Славия ще се подготвя в София. Първият противник на "белите" за 2023 година е Пирин, а двубоят между двата отбора е на 13 февруари на стадион "Александър Шаламанов".