Левски тресна с 4:1 Септември в последната си контрола преди подновяването на шампионата в Първа лига.

Гостите дръпнаха в резултата с гол на Мартин Петков (38), но само ядосаха "сините", които още до края на полувремето изравниха чрез Рикардиньо (45 - дузпа), а след почивката се разписаха още Цунами (50), Уелтон (58) и Марин Петков (74).

Първата добра ситуация в мача бе в полза на Левски. В четвъртата минута Илиян Стефанов изведе Рикардиньо по лявото крило, той центрира, а Роналдо стреля с глава към вратата, като топката бе избита с тяло от защитника Мартин Николов в корнер.

В осмата минута Стефанов проби отдясно за "сините" и центрира остро, но вратарят на гостите Димитър Шейтанов изпревари Уелтън и изби. В 16-ата минута отново Уелтън бе на добра позиция, но ударът му бе блокиран с тяло от защитника Асен Георгиев.

Първото положение за Септември дойде след центриране и удар с глава на Асен Георгиев, но Николай Михайлов улови спокойно топката.

След половин час игра Петрик-Габриел Галчев, който изпълняваше статичните положения, центрира от корнер, а Андриан Краев стреля с глава под гредата, но Шейтанов изби в корнер.

В 38-ата минута Мартин Петков бе изведен отляво само срещу Михайлов и вкара гол в левия му ъгъл, като юношата на "сините" отказа да се радва на попадението.

Веднага след това Уелтън проби отляво и центрира, като се получи рикошет и топката срещна десния стълб на Шейтанов, преди да бъде избита от защитник в корнер.

В добавеното време на първата Левски получи право да изпълни дузпа от Съдията Венцислав Митров, след като голмайсторът на Септември Петков игра с ръка в наказателното поле след удар с глава на Рикардиньо. Бразилецът изравни, след като би в центъра на вратата, а Шейтанов се хвърли вляво. Това е пети гол на Рикардиньо в контролите.

На почивката Станимир Стоилов направи няколко смени, като на терена влязоха Пламен Андреев, Мартин Петков, Хосе Кордоба, Сонко Сундберг, Филип Кръстев и Ивелин Попов. Интересно бе, че Мартин Петков игра на поста десен защитник.

В 50-ата минута Ивелин Попов центрира меко, а Цунами с глава надскочи защитник на Септември и прати топката в далечния ъгъл на вратаря Иван Василев.  Осем минути по-късно Марин Петков изведе Роналдо отдясно, той центрира остро, а Уелтън отблизо вкара за 3:1.

Малко след това Асен Георгиев от Септември стреля от пряк свободен удар над вратата. В 73-ата минута Кръстев изпълни корнер за "сините", Ивелин Попов прехвърли топката към задна греда, където Марин Петков връхлетя и вкара с глава за 4:1.

В 83-ата минута Пламен Андреев спаси удар на излезлия сам срещу него Симеон Александров. Вратарят на "сините" спаси и удар на Атанас Кабов в самия край.

В събота Левски ще бъде домакин на Черно море на стадион "Ивайло" във Велико Търново заради наказание. Септември ще приеме Арда в София в неделя.

Левски - Септември 4:1

0:1 Мартин Петков (38)
1:1 Рикардиньо (45 - дузпа)
2:1 Цунами (50)
3:1 Уелтон (58)
4:1 Марин Петков (74)

Левски: 13. Михайлов, 5. Ван дер Каап, 50. Димитров, 22. Галчев, 6. Цунами, 20. Чандъров, 8. Краев, 14. Стефанов, 17. Уелтон, 18. Роналдо, 9. Рикардиньо

Септември: 21. Шейтанов, 22. Стойчев, 5. Георгиев, 26. Чешмеджиев, 13. Николов, 11. Чуич, 5. Атанасов, 20. Петков, 19. Митков, 14. Стоянов, 9. Йосков