ЦСКА удари с 1:0 Спартак Варна на "Армията" и по този начин отново дръпна с 4 точки на Лудогорец в битката за титлата.

Единственото попадение в мача заби Маурисио Гарсес в 14-ата минута.

През първото полувреме червените започнаха вихрено и още преди да са изтекли две игрови минути Маурисио Гарсес шутира фалцово по земя, а Фигейредо плонжира и изби в корнер.

В 5-ата минута Християн Петров стреля от дистанция, но кълбото излезе в аут. Натискът на армейците продължи и в 14-ата минута Брадли де Нойер центрира отляво по земя, Лазар Туфегджич прескочи топката, която стигна до Гарсес, който с много техничен и точен изстрел се разписа за 1:0.

След половин час игра гостите направиха опасна атака, при която Йорданов изведе Марио сам срещу Бусато, но бразилският страж показа класа и спаси.

Секунди преди края на първата част Тобиас Хайнц направи хубав пробив и подаде към Дюкенс Назон. Таранът пробва да реализира с пета, но вратарят на гостите спаси, последва добавка, при която бранител на "соколите" изчисти пред голлинията в ъглов удар. След неговото изпълнение Юрген Матай нацели гредата. По този начин двата състава се оттеглиха към съблекалните с гол преднина за ЦСКА.

През втората част армейците продължиха да атакуват и три минути след почивката Хайнц можеше да отбележи след подаване на Назон, но ударът му премина на сантиметри от десния страничен стълб.

В 51-ата минута червените се възползваха от грешка на Йорданов. Последва извеждащ пас за Назон, който опита да преодолее Фигейредо, но стражът на варненци изби топката от краката му. Малко след това в игра се появиха Дауда Бамба, Тибо Вион и Марселино Кареасо, които замениха Лазар Туфегджич, Станислав Шопов и Тобиас Хайнц.

В 71-ата минута при една от редките си атаки гостите имаха шанс да стигнат до попадение, но Густаво Бусато отново се намеси решаващо и предотврати сигурен гол. След още 7 минути Дюкенс Назон стреля по диагонала, но изстрелът му мина покрай левия страничен стълб.

Последва двойна смяна, при която в игра се появиха Бисмарк Чарлс и Енес Махмутович, а игралното поле напуснаха Дюкенс Назон и Брадли де Нойер. Червените продължиха да атакуват и да търсят още попадения, но нямаха шанс пред гола и в крайна сметка записаха напълно заслужена победа с 1:0 над Спартак (Варна).

ЦСКА - Спартак Варна 1:0

Голмайстор: Гарсес (14)

ЦСКА: 1. Бусато, 21. Юга, 2. Матей, 6. Петров, 5. Де Нойер, 10. Гарсес, 8. Шопов, 7. Линдсет, 14. Хайнц, 11. Туфегджич, 9. Назон

Спартак Варна: 31. Фигейредо, 11. Митев, 3. Карамоко, 25. Димов, 66. Цветков, 6. Да Силва, 82. Йорданов, 22. Хименес, 7. Микелс, 23. Марио, 47. Антуи