Ботев и Локомотив не излъчиха победител в 116-то пловдивско дерби. Сблъсъкът в Коматево завърши при равенство 1:1. Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, като домакините имаха леко преимущество. Канарчетата успяха да поведат в 82-ата минута с гол на Антан Бароан, но шест минути преди края на редовното време Яспер ван Хертъм си отбеляза автогол и двубоят остана без победител, като жълто-черните могат да съжаляват за изпуснатите три точки.

Още преди да е изтекла и минута от срещата се стигна и до първия удар към една от двете врати. Капитанът на Локомотив Пловдив Димитър Илиев, шутира от дистанция по тревата, но в аут. В следващите минути домакините спечелиха  притежанието на топката и опитаха да наложат натиск, но без да се стига до удар към вратата на Динко Хоркаш.

В 19-ата минута Ботев създаде първата опасна ситуация пред противниковата врата. Уме Емануел получи отдясно в наказателното поле, навърза двама играчи на гостите, стигна до аутлинията и центрира към Антоан Бароан, който обаче беше изпреварен от Хоркаш, който изби подаването в последния момент. Двата отбора играеха без излишни рискове. По една опасна атака към двете врати не доведе до удар. Защитниците се справиха без особени затруднения. Играта беше спирана и за влизане на медицинските щабове.

В 26-ата минута Матеус получи в наказателното поле, след което се завъртя и стреля опасно в горния ляв ъгъл, но топката премина покрай гредата.

Не след дълго черно-белите поискаха дузпа, след като Георги Аргилашки сгреши и не улови. Димитър Илиев падна след съприкосновение с вратаря. Ериг Сорга стигна първи до топката и нанесе изстрел от страхотна позиция, но нападателят прати кълбото над вратата, правейки фрапантен пропуск. Ситуацията бе прегледена с ВАР и главният съдия Валентин Железов не промени решението си – без наказателен удар за гостите. Минута по-късно Матеус принуди Аргилашки да избива решително от долния ляв ъгъл, а при добавката и Димитър Илиев не успя да преодолее стража.

Две минути преди края на първата част домакините от Ботев имаха нова възможност да открият резултата. След разбъркване в наказателното поле на Локомотив защитата на гостите не успя да се ориентира, което даде шанс на Уме Емануел, който обаче не успя да насочи удара си от близка дистанция по силно към вратата и това позволи на Динко Хоркаш да избие в корнер.

В добавеното време на първата част „канарчетата“ организираха бърза контраатака. Уме Емануел беше потърсен с хубав прехвърлящ пас. Хоркаш внимаваше, излезе и изби. Емануел го фаулира, но съдията Валентин Железов остави играта да продължи. След като Па Конате беше спрян от Мартин Паскалев, реферът отсъди очевидното нарушение срещу вратаря, навличайки си гнева на гостите.

В началните минути на втората част и двата отбора се надлъгваха, а удари към двете врати липсваха. В 59-ата минута Локомотив Пловдив имаше сериозни претенции за дузпа. Ситуацията беше доста спорна. Матеус Силва беше изпуснат от защитата на „канарчетата“. Той излизаше сам срещу вратаря на скорост, но беше задържан от Точукву Ннади. Валентин Железов подмина ситуацията. ВАР Също остана безмълвен. Важно е да се отбележи, че задържането започна още преди наказателното поле.

След час игра Антоан Бароан опита техничен изстрел от сериозна дистанция, който обаче премина над вратата на Хоркаш. Три минути по-късно след центриране от корнер на близката греда Ерик Сорга стреля с глава, но над напречната греда.

В 82-ата минута домакините поведоха. Уме задържа умело и преодоля двама съперници. Крилото продължи към Мертенс наляво. Нидерландецът не се забави и блестящо с външен фалц изведе Антоан Бароан, пише "Тема спорт". Нападателят стигна първи до топката, изпреварвайки Хоркаш и на празна врата отбеляза.

Радостта на Ботев не трая дълго и две минути по-късно черно-белите изравниха. Илиев изведе Каракашев в наказателното поле. Халфът опита прострелно центриране успоредно на голлинията, а в опита си да изчисти Ван Хертъм си отбеляза автогол.

БОТЕВ ПД – ЛОКО ПД 1:1

1:0 Антоан Бароан 81′

1:1 Ван Хертъм 84′-авт.

Състави:

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев – К, 5. Красиан Колев,  6. Дилан Мартенс, 11. Антоан Бароан, 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 24. Джаспър ван Хертъм, 31. Уме Емануел, 44. Роберто Пунчец

Резерви: 99. Стефан Смъркалев, 2. Рой Херман, 9. Мартин Секулич, 18. Самюел Супрайен, 19. Абдулайе Траоре, 20. Антонио Калдерон, 25. Станислав Работов, 27. Атанас Чернев

Локомотив Пд: 23. Динко Хоркаш, 5. Тодор Павлов, 20. Милош Петрович, 4. Мартин Паскалев, 34. Петър Витанов, 15. Пиел Зебли, 7. Бабакр Дион, 13. Матеус Силва, 10. Джовани Маркес, 14. Димитър Илиев – К, 9. Ерик Сорга

Резерви: 1. Илко Пиргов, 33. Георги Каракашев, 19. Денислав Александров, 99. Джовани Трупе, 25. Иван Михайлов, 6. Христо Иванов, 11. Ивайло Димитров, 91. Петър Андреев, 21. Аксел Велев