Ръководоството на Левски пусна официален отговор на позицията, която вчера изразиха Сдружение "Левски на левскарите" и НКП.
Две от големите фенски организации официално свалиха доверието си от Наско Сираков и поискаха оттеглянето му. Те са категорични, че ще протестират докато мажоритарен собственик на столичния тим не напусне.
Ето какво написаха от клуба:
"Левскари,
Ръководството на „ПФК Левски“ не приема, изявената позиция на Национален клуб на привържениците на „Левски“ (София), която цели да дезинформира „синята“ общественост и да разедини привържениците на любимия ни клуб.
1. Единствената цел на мажоритарния собственик на „ПФК Левски“ Наско Сираков е да стабилизира Клуба и да осигури условия за неговото нормално функциониране, развитие и успехи, които отговарят на името на Клуба.
2. Клубът се управлява от избраното си ръководство. Генералният спонсор единствено осигурява финансова подкрепа на Клуба с цел стабилизирането на „ПФК Левски“.
3. Станимир Стоилов напусна по собствено желание поста старши треньор на „ПФК Левски“. Ивайло Ивков се радели с Клуба поради изявени различия във визията за развитието на Клуба.
4. Обвиненията за непрозрачност са изцяло неоснователни. Представители на ръководството нееднократно са информирали „синята“ общественост за текущото състояние на Клуба. След изразената позиция на Тръст „Синя България“ от 20.06.2023 г., ръководството на Клуба покани на 27.06.2023 г. представителите на управителния съвет на миноритарния акционер на среща, която да се проведе на 30.06.2023 г. от 12:00 ч., на която да им се предостави пълна отчетност относно състоянието на Клуба, дарителската кампания, както и за резултатите от увеличението на капитала. Нито един представител на Тръст „Синя България“ не уважи поканата и не се яви на предложената среща. Този род поведение демонстрира желание за публични обвинения към Клуба, но не и намерения насочени към стабилизирането на „ПФК Левски“.
5. „ПФК Левски“ категорично заявява, че всяко едно получено целево дарение е използвано съгласно волята на привържениците, които са дарили.
Ръководството на ПФК Левски е готово да се срещне с всяка една група привърженици, заявили желание за това.
Очакваме всички привържеици на стадион „Георги Аспарухов“ в събота в 18:45 часа. Кодът е изцяло СИНЬО. Да подкрепим отбора в началото на новия сезон.
От Ръководството на „ПФК Левски“".







Актове и фишове за нарушителите на пътя при акция на МВР
Обедна емисия
Конституционният съд образува дело за промените в Закона за ДАНС
Шофьрът, набил жена на бул. „България“ в София, вече е с обвинение
Чичото на италианската певица Лаура Паузини загина при пътен инцидент
Lidl с международна коледна кампания: „Чудесата си заслужават всеки ден“
Повече, отколкото изглежда - как радиаторната решетка влияе на колата
Какъв проблем крие Honda 1.0 i-VTEC?
5 забравени френски суперколи, които заслужават внимание
Dacia e готова с комбито, което трябва да измести Skoda Octavia
Норма Дюмон: „Не искам да чакам бой за титлата – искам да остана активна“
Ронда Роузи: „Без Дейна Уайт UFC ще изгуби душата си – ще останат само три букви“
Непобеден американски талант предизвика Мозес Итаума: „Нека видим дали е готов за Усик“
В отбора на Усик предложиха потенциален следващ съперник за украинския шампион
Ползите от креатина за спортуващите?
Как да се справим с лесно заплитащата се коса?
Какво прави магданозът за здравето ни?
Защо периодичното посещение на зъболекар е важно?
Коментари
Напиши коментар18:27 | 13 юли 2023 г.
18:01 | 13 юли 2023 г.
17:39 | 13 юли 2023 г.
16:51 | 13 юли 2023 г.
16:36 | 13 юли 2023 г.
16:32 | 13 юли 2023 г.
16:16 | 13 юли 2023 г.
16:13 | 13 юли 2023 г.
15:57 | 13 юли 2023 г.
15:55 | 13 юли 2023 г.
Напиши коментар