ЦСКА тресна с 2:0 Ботев във Враца и записа първа победа с треньор Ел Маестро.

Головете за "армейците" набутаха Дюкенс Назон в 6-ата минута и Тобиас Хайнц в 84-ата минута.

С успеха ЦСКА събра 8 точки от пет мача и излезе на седмо място във временното класиране. Ботев Враца пък загуби за пети път и с 3 точки е на 13-о място.

Първото полувреме започна отлично за червените, които още в 6-ата минута откриха резултата в своя полза. Жираир Шагоян се възползва от грешка на Спас Георгиев и му открадна топката в централната зона на терена, след което много бързо напредна и навлезе в наказателното поле, където подаде към Дюкенс Назон, който хладнокръвно се разписа за 1:0 от близка дистанция.

В 13-ата минута домакините стигнаха до попадение на Браян Перена, но правино то бе отменено, поради засада. След половин час игра Назон отне кълбото от Луиз Фелипе и комбинира с Тобиас Хайнц. Новият капитан на ЦСКА стреля от границата на наказателното поле, но Федерико Бариос прояви страхотен рефлекс и изби.

Десетина минути преди почивката Густаво Бусато също се намеси решаващо при центриране от корнер и силен изстрел на Переа с глава, след което Християн Петров изчисти и опасността отмина. Малко по-късно Тибо Вион центрира от пряк свободен удар отдясно и топката бе избита, след което попадна в Шагоян, който стреля от границата на наказателното поле,но Бариос успя да улови.

По този начин двата състава се оттеглиха на почивка с гол аванс за ЦСКА.

Втората част започна с превъзходство на армейците и след малко повече от 5 минути игра Назон подаде към Матиас Фаетон, който успя да шутира, но над напречната греда.

След точно час игра червените вдигнаха оборотите и Хайнц комбинира с Назон, който стреля, но отново стражът на домакините Бариос изби, а при добавката Шопов стреля над вратата. Натискът на гостите продължи в търсене на второ попадение, но последваха нови пропуски на Санянг и Шопов.

В 79-ата минута Фаетон центрира отдясно към Хайнц, който стреля от воле, но вратарят на Ботев отново бе на висота и спаси. Малко след тази ситуация Станислав Шопов отстъпи мястото си на Лазар Туфегджич.

В 84-ата минута Назон открадна кълбото в противниковата половина и скоростно напредна до наказателното поле, озовавайки се сам срещу вратаря. Последва изстрел избит от Бариос, но кълбото се озова в капитана Тобиас Хайнц, който с много точен изстрел оформи крайния резултат 2:0.

В заключителните минути последваха още три смени от страна на наставника Нестор Ел Маестро и в игра се появиха Марк-Емилио Папазов, Майкъл Естрада и Георги Чорбаджийски, а терена напуснаха Жираир Шагоян, Дюкенс Назон и Матиас Фаетон.

До края нямаше други интересни ситуации и червените се поздравиха със заслужена победа с 2:0 над Ботев Враца като гост.

Ботев Враца - ЦСКА 0:2