Димитър Бербатов и екипът му живеят от мач до мач и не създават нищо градивно във футбола. Това обяви пред bTV вицепрезидентът на БФС Йордан Лечков в отговор на днешната пресконференция на бившия нападател на Манчестър Юнайтед.
Бербатов алармира, че от централата са изключени близо 140 клуба. Според него това е чистка, защото въпросните клубове го подкрепят като кандидат за президентския пост.
"По правило до една седмица след Изпълком материалите се изпращат на всеки един член да ги разгледа. Ако има забележки, писмено може да ги върне на БФС. За времетраенето на Изпълкома едва ли не, че не сме запознати и сме гласували бързо. Нали това беше един от коментарите", започна Лечков.
"Как без доводи да сме изключили клубове? Те не отговарят (на изискванията). Чисто технологично идва от зоналните управители, които проследяват и документират. От зоналните е дошло, че тези клубове нямат дейност. За съжаление, това отговаря на истината. Те (Бербатов и екипът му) лъжат малките клубове, които наистина не отговарят на никакви изисквания. Години наред са се правили компромиси, за да има някакъв футбол в селото или в школата. Те лъжат тези хора, не става ли ясно на цяла футболна общественост", продължи той.
"Не мога да кажа колко клубове са изключени за последните две години. Мисля, че около 40 бяха последния път за уронване на престижа. Може ли да дойдеш и да целиш с камъни, плодове и зеленчуци футболния съюз. Видя се от всички".
"Право на клубовете си е да се новорегистрират, но става по друг ред. Вижте днес какво стана в Гърция. Понеже си говорим на футболна тема, забраняват фенклубовете. Който рита топка, си прави някакъв клуб и има претенция за нещо. Дали отговаряш на база, терени и т.н.? Нали искаме да се модернизираме, уж".
"Моето отношение за загубата на Сливен с 0:21 е, че ние залагаме на млади. Играят 16-17-годишни. Залагаме на млади момчета. В групата масово играят 40-годишни. Това е футболна политика. Нека да вземе един клуб да видим дали може да харчи два лева. Искам нещо по-важно да кажа. За мен по-важното е начинът на поведение на тези хора. Разбрахте ли какъв им е подходът? Това е по-важното да се говори. Те живеят мач за мач. Наближават мачовете на националния отбор и гледат да създават напрежение. Минат мачовете на националния отбор, появяват се. Нямат футболна дейност никаква. Нещо правят ли през тези години?
Кандидат на кое е президент? Каква опозиция? Тези хора провалиха такива големи имена като Стоичков, Любо Пенев, Хубчев. Сменяха треньорите така. Само с дребни лъжи и измами се занимават или се забравят тези неща. Сливен не е изпадал, вижте правилника. Те не го знаят. По правилник изпадат два отбора. Как да гласуваме доверие на такъв човек, който няма понятие от нищо и пета година иска да става президент. Сливен не е изпадал, вижте документацията на БФС", каза още вицепрезидентът на БФС.
Снимка: Lap.bg







Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Мрачното лице зад лукса в Дубай: Как модел оцелява след жесток побой и насилие
Шон Пол излиза на софийската Vidas Art Arena на 15 май
Пекин: Капацитетът ни да смажем движението за независимост на Тайван е неразрушим
Военен екип унищожи два невзривени боеприпаса в Ловеч
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Осем проблема при Toyota Highlander на старо
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
6 упражнения за разтягане преди сън
Коментари
Напиши коментар11:12 | 24 апр 2024 г.
17:49 | 12 сеп 2023 г.
14:47 | 22 авг 2023 г.
13:27 | 22 авг 2023 г.
12:41 | 22 авг 2023 г.
12:23 | 22 авг 2023 г.
12:18 | 22 авг 2023 г.
12:03 | 22 авг 2023 г.
Напиши коментар