Тобиас Хайнц ще изведе ЦСКА като капитан във втора поредна среща. Той получи тази роля в гостуването на Ботев Враца, като се отблагодари с гол за победата с 2:0.

Избраният след идването на Нестор Ел Маестро – Мено Кох, ще остане на резервната скамейка и в събота срещу Черно море, както се случи и под Околчица. Вместо него в ядрото на ариергарда отново ще си партнират Християн Петров и Браян Кордоба, а капитан ще е Хайнц.

Норвежецът е четвъртият различен носител на лентата от началото на настоящия сезон. Юга бе капитан срещу Хебър и Крумовград, Иван Турицов срещу Сепси, а Мено Кох при гостуването на румънците, Славия и Лудогорец.

Хайнц участва пряко в три от четирите гола на ЦСКА през кампанията. Той вкара на Крумовград и Ботев Враца, а асистира за попадението на Туфегджич срещу Славия. Тобиас и сънародникът му Линдсет са и полевите футболисти с най-много изиграни минути досега в първенството – 426 и 427.