Дълбоко се възмущавам и съм гневна от това, на което станахме свидетели снощи в София. Темата за спорта беше изместена от грозни сцени, скандали, насилие. Много пъти съм казвала, че ръководенето на отделни обществени спортни органзации не свършва с въпроса да се бориш за поста си. Трябва да можеш да управляваш процесите, така че да има полза за организацията, чийто ръководител си.
Това каза бившият министър на младежта и спорта, член на комисия на МОК и председател на Българския стрелкови съюз Весела Лечева в коментар за Actualno.com днес. Лечева коментира снощните безредици в София, ранените полицаи и фенове, опожарените коли, изпочупените колчета и други предмети след протеста срещу ръководството на БФС.
„Много важна е мярката. Когато нарушиш тази мярка, се получава това. Не може да си 18 години във футбола, да виждаш, че си загубил доверието на футболната общност, на феновете и гражданите и да не направиш правилните изводи“, каза още тя.
„За съжаление тези момчета, които познавахме от 1994-та година, които ни направиха горди със своите постижения, днес ще останат в историята с това, че не са били успешни в ръководенето на футбола. В съзнанието на хората ще остане снощната картина, а не тази от успехите. Мярката е важна - да напуснеш тогава, когато вече не си полезен“, каза още петкратната световна шампионка по стрелба и добави, че за един спортист най-важни трябва да са честта и достойнството.








Пожар в светиня на ЮНЕСКО: Атакуван е Успенският събор на Киево-Печерската лавра
Църковен празник на 15 юни: Поверия и обичаи за днешния ден
Девет жертви в Киев и в Харков след руски въздушни удари
Самолет с 12 парашутисти на борда се разби в американския щат Мисури
Кот д'Ивоар излъга Еквадор в последната минута
Трайчо Трайков се връща в "Средец", къде още избраха кметове
Невиждано оспорван Льо Ман, Toyota се върна на върха
Класическият Mercedes-Benz S-Class на Мелания Тръмп получи нов живот
Koenigsegg за 5 милиона долара се паркира на яхта за 86 милиона
Безпилотно такси помогна на крадец да избяга
Сирил Ган нокаутира Алекс Перейра и взе временната титла в тежка категория
Шон О'Мали нокаутира Айман Захаби и поиска реванш с Петр Ян
UFC Freedom 250 Топурия-Гейджи: Резултати
Джош Хокит пречупи Дерик Люис и запази перфектния си рекорд
Кардионевроаблация – кога намира приложение?
Започва кампанията „Седмица на отворените врати” за туберкулоза
През 2025 година ЕМА има рекорден брой одобрени лекарства според годишния доклад на агенцията
Анизакиаза – паразитоза от суши и сурова риба
Коментари
Напиши коментар13:21 | 24 апр 2024 г.
14:04 | 17 ное 2023 г.
Напиши коментар