"Много се надявам разумът да надделее. Ясно личи, че има нужда от това и вярвам, че в най-кратки срокове ще получим отговори от Българския футболен съюз (БФС), защото никой няма полза от тази ситуация". Това каза министърът на спорта Димитър Илиев в Перник по повод събитията в българския футбол през последните дни.
Той коментира, че е разбрал за решението на БФС за пренасрочване на Изпълкома на организацията за следващата седмица. "Надявам се да се стегнат и да работят бързо, защото има нужда от това", заяви Илиев.
Относно одита от независима кантора за изключените от БФС клубове, министърът каза, че все още се очаква отговор по казуса от страна на централата, който трябва да бъде даден от тяхна страна в рамките на 14 дни.
Въпросът с лиценза на БФС спортният министър определи като доста сложен. "Да, имало е в миналото процедури, по които е даден лиценз. Това е станало, когато се е обновявал закона. Всичко там е наред и няма проблем с лиценза", допълни той.
Илиев не пожела да коментира действията от страна на вицепрезидента на БФС Емил Костадинов и на ръководството след протестите и сблъсъците пред Националния стадион "Васил Левски" миналия четвъртък.
Снимка: БГНЕС







Потушиха голям пожар на Младежкия хълм в Пловдив
Какви са цените на основните продукти тази седмица?
35 души са ранени след земетресението в Япония
Медведев: 20% от териториите на Украйна вече са изчезнали
Citroen AX на 40: Малкият автомобил, който спаси марката
Шефът на Mercedes разкри как клиентите ще преминат на електромоболи
Колите на Volkswagen получават дигитален ключ чрез Samsung Wallet
Градска кола на старо за 10 000 евро – ето 4 добри варианта
Хенри Сехудо разби Мераб Двалишвили за 36 секунди и взе реванш на RAF 12 (ВИДЕО)
Теофимо Лопес надви Роли Ромеро и стана световен шампион в трета категория (ВИДЕО)
Крис Сайборг запази титлата на PFL и предизвика Кайла Харисън
UFC Sacramento предложи зрелище: 10 от 13 битки завършиха преди финалния гонг
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Коментари
Напиши коментар07:03 | 22 ное 2023 г.
06:33 | 22 ное 2023 г.
06:32 | 22 ное 2023 г.
03:45 | 22 ное 2023 г.
03:25 | 22 ное 2023 г.
23:57 | 21 ное 2023 г.
23:57 | 21 ное 2023 г.
23:47 | 21 ное 2023 г.
22:53 | 21 ное 2023 г.
22:02 | 21 ное 2023 г.
Напиши коментар