Берое удари с 2:1 гостуващия Хебър Пз в откриващия двубой от 18-ия кръг на Първа лига. Така заралии се върнаха на победния път, а хората на Любослав Пенев не познават вкуса на успеха в 4 поредни мача.

Успехът за латино Берое донесоха Сантиаго Годой и  Карлос Сегундо Пачаме, който заби дебютния си гол с екипа на старозагорци. В този двубой домакините започнаха само с 1 българин в стартовия си състав.

Сантяго Годой откри резултата в 34-ата минута след добавка на спасен удар на Гаврилов. Пазарджиклии изравниха в 54-ата минута с попадение на Ангел Бастунов. Успехът за Берое донесе Пачаме в 64-ата минута.

В добавеното време на срещата домакините останаха и с човек по-малко. Сантяго Годой получи втори жълт картон в 3-ата минута от него.

След добавените 3 точки Берое е 8-ми в класирането с 24 точки. Хебър остава 9-ти с 20 пункта