Бившият футболист и шеф в ЦСКА - Георги Илиев-Майкъла, даде обширно интервю пред SportLive.bg. В третата част от него той изрази мнението си около изграждането на новия стадион на мястото на досегашния „Българска армия“.
Бизнесменът изрази сериозна загриженост за децата от школата на клуба, за които е нужно да бъде осигурена база за подготовка. Той дори предложи и варианти за име бъдещото ново спортно бижу на ЦСКА.
- Г-н Илиев, предстои да се изгради новия стадион на ЦСКА. Това ли трябва да бъде приоритет №1 на клуба?
- Приоритет №1 трябва да бъде къде ще отидат 480 деца от школата на ЦСКА, които тренират на стадион „Българска армия“. След унищожаването на Септември като школа на ЦСКА, унищожаването на „Червено знаме“ като школа на ЦСКА, а сега и унищожаването на „Българска армия“, какво да говорим?
Къде ще отидат тези деца? Питайте го Гриша Ганчев, който каза, че ще купи 50 декара и ще направи база.
- Появиха се информации, че се обсъждат 3 варианта за тренировъчна база на школата.
- Какви варианти? Да правим терени на военните – това са глупости! ЦСКА си унищожава школата без никой да иска това нещо. Нито един журналист не е попитал кмета на София, районния кмет Трайчо Трайков или главния архитект на София за тези 50 декара, които ние искаме да ги дарим на „Зелени системи“. Това е собственост на ЦСКА. Тези терени не пречат въобще нито за построяването на стадиона, нито пък на нещо друго.
Точно са си добре там – децата да си тренират на това място. ЦСКА е „Борисовата градина“, която е на Цар Фердинанд. Не мога да разбера как така даряват нещо, което е на ЦСКА! То не е тяхно. Не е нито на общината, нито на някой друг. Ръководството на ЦСКА щели да го дарят на „Зелени системи“. То просто не е тяхно, ще подчертая отново. Те са временно там и не може да даряваш чуждо нещо. Това е най-лесното. Все едно аз да дойда и да даря базата на футболния съюз в Бояна, или пък Боби Михайлов да я дари на ЦСКА или на общината.
Големият проблем на ЦСКА е, че никой от феновете не го коментира това. Ако става въпрос за Левски, ще излязат 10 000 фенове за „Герена“ заради терените им там. Защо не го унищожиха терена на „Герена“? Батков направи 3 терена едно време. Направи общежитие, стол, хотел, за да спят там талантливите деца. Защо Левски не го дарят?
- Според Вас кое ще се случи по-рано – изграждането на новия стадион или отборът ще спечели шампионската титла?
- За титлата нямаме шанс да я спечелим. При този начин на работа ни остава единствено стадиона. Засега все още не съм чул двама много сериозни спонсори на ЦСКА и хора, които ще участват – Валтер Папазки и брат му Георги Папазки. Не знам как са си разпределили нещата, но са много сериозни бизнесмени. Стадионът трябва да се казва „Уинбет Арена - ЦСКА“ или „Уинбет Арена – Българска армия“. Например го даваме за 30 години. Те са рекламно лице, както е „Арена Армеец“. Всички си правят така стадионите – при Байерн Мюнхен е същото.
- На практика предлагате име на новия стадион на ЦСКА, т. е как да се казва бъдещото съоръжение?
- Да, така трябва да се казва. За да се инвестират 30-40 млн. Даваме го на фирмата, която ще сложи името на стадиона. Да влезне с 35 млн. Гриша Ганчев там е запорирал 18 млн. лева. За другите 10 млн. ще ни помогне държавата . Няма да помага само на Пловдив, закъдето даде 80 млн. лева. За какво се помага само на Пловдив, с какво толкова са повече? След една година ще започне да прави и на Славия, и на Локомотив София стадиони, а на Левски – козирка.
Снимка: Официална Фейсбук страница на ЦСКА







След взрива в Горна Оряховица: Замърсяване на подземните води и риск за хора и животни
"Възраждане": Имаме законопроект за отпадане на охраната на всеки народен представител
Назначиха нов зам.-министър на вътрешните работи
МС отмени решение на служебния кабинет за пръсканията срещу комари
Калоян Калоянов е назначен за заместник-министър на вътрешните работи
“Възраждане” иска отпадане на охраната на депутатите от НСО със закон
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Осем проблема при Toyota Highlander на старо
Mercedes започна да продава дилърства в Германия
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
6 упражнения за разтягане преди сън
Ултразвукът вече ще се използва и за унищожаване на вируси
Коментари
Напиши коментар05:23 | 30 дек 2023 г.
05:20 | 30 дек 2023 г.
00:49 | 30 дек 2023 г.
22:35 | 29 дек 2023 г.
21:10 | 29 дек 2023 г.
20:44 | 29 дек 2023 г.
19:49 | 29 дек 2023 г.
17:04 | 29 дек 2023 г.
15:48 | 29 дек 2023 г.
15:25 | 29 дек 2023 г.
Напиши коментар