Черно море загуби с 1:3 при визитата си на Лудогорец в дербито при подновяването на Първа лига. Двубоят обаче не мина без моменти, в които гостите от Варна могат да се чувстват ощетени, след като реферът Волен Чинков не отсъди дузпа в тяхна полза.

До почивката разградчани обърнаха резултата до 3:1 в тяхна полза, но почти веднага след антракта се стигна до ситуация, която не позволи на "моряците" да се върнат в мача.

В 47-ата минута Чинков поряза Черно море. Той не отсъди очевадна дузпа в полза на варненци. Аслак Фон Витри сътвори пореден чутовен гаф, наподобяващ на този от началото на срещата при откриващия гол на Дани Мартин. Това позволи на Андреяс Калкан да се озове очи в очи с вратаря Серджио Падт. Стражът на разградчани фаулира грубо румънеца в пеналта, но не последва реакция от Чинков.