Дебютантът в елита Крумовград разби с 3:1 Локомотив Пловдив в среща от 23-ия кръг на Първа лига, проведена на на Спортен комплекс „Никола Щерев – Старика“ в Коматево. Хората на Станислав Генчев изковаха успеха си през второто полувреме, през което зашиха всички попадения във вратата на Кристиан Томов. Локо Пд завърши срещата в намален състав, след като дебютантът Владимир Медвед получи червен картон.

Така Крумовград продължава да прави фурор, записвайки пета поредна победа в шампионата, като 3 от тях са след неговото подновяване. Успехът е първи за Станислав Генчев в треньорското му съперничество с Александър Томаш, като досега настоящият наставник на „черно-белите“ имаше две победи и две равенства. „Смърфовете“ пък регистрираха второ поредно поражения през пролетта.

Заслужените 3 точки за Крумовград донесоха Серкан Юсеин, който откри резултата в 55-ата минута, Джунейт Али удвои в 76-ата минута, а автогол на Оливер Кандем направи резултата класически в полза на домакините. Локо Пд стигна до почетно попадение във 2-ата минута от добавеното време, реализирано от Мичи Нтело.

Като цяло домакините, които се превърнаха в „убиец на гиганги“ през дебютния си сезон в елита, доминираха през по-голямата част от мача. На два пъти и гредите спасиха Локо Пд след удари на Димитър Тонев и Алекс Колев.

Така успехът изкачи Крумовград на 7-ото място във временното класиране с актив от 33 точки.“Черно-белите“ остават на 5-ата позиция с 41 пункта.

В следващия кръг Крумовград гостува на Левски на „Герена“. Локомотив Пловдив пък приема аутсайдера Етър Вт.