Берое и Ботев Враца направиха драмтично 2:2 в първи мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за заралии бяха дело на Жорди Говеа и Джани Политино, докато за врачани точни бяха Браян Переа и Даниел Генов, който отбеляза изравнителния гол в 94-ата минута.

Отборът на Хосе Луис Ачиари е 11-ти с 29 точки, докато Ботев Враца е на предпоследното 15-то място с 14 пункта.

В началото Мартин Ачков стреля от движение, но ударът му премина над напречната греда. Седем минути по-късно Берое поведе в резултата. Жорди Говеа и Франсиско Сагардия направиха хубаво двойно подаване. Капитанът на заралии нахлу в наказателното поле и отбеляза, въпреки че Федерико Бариос докосна топката, но нямаше шанс да я избие.

В 25-ата минута домакините бяха близо до втори гол. Себастиан Вия показа хубава техника в пеналтерията и стреля към далечния ъгъл. Топката обаче премина покрай десния страничен стълб.

Треньорът на гостите Христо Янев направи две смени на полувремето, като на терена се появиха Спас Георгиев и Ласана Н'диайе. Четири минути след старта на втората част Вия отново пробва късмета си, но Бариос улови спокойно.

В 55-ата минута Вия отново създаде проблеми за защитата на Ботев. Колумбиецът проби по десния фланг и центрира. Той намери Сагардия, който стреля от движение. Неговият удар обаче срещна левия страничен стълб. Четири минути след това Ботев Враца изравни. Мартин Смоленски изпълни корнер, а Браян Переа засече топката с глава.

В 61-ата минута Сагардия пусна хубав пас към Вия, който очи в очи не успя да преодолее Бариос. Десет минути по-късно попадение на Берое първоначално бе отменено заради засада. Вини Трибуле изведе Вия, който подаде към Джани Политино, а последният вкара на празна врата. След намесата на ВАР голът все пак бе признат.

В 85-ата минута Ласана Н'Диайе се озова на добра позиция в пеналта, но стреля встрани. В 4-ата минута на добавеното време отборът на Христо Янев стигна до равенството. След сериозно разбъркване в наказателното поле, Даниел Генов успя да прати топката в мрежата, а вратарят на домакините Мота не се намеси убедително.