ЦСКА тресна с 3:1 Левски в последното "Вечно дерби" за този сезон.

Головете за "армейците" набутаха Скаршем (25), Линдсет (36) и Марселино (45), почетното попадение за "сините" вкара Фадига (61).

Така ЦСКА постигна дубъл над големия си съперник след успеха с 2:0 на 7 април, който се игра пред много повече фенове.

На стадион "Васил Левски" полицията бе отцепила две големи буферни зони между феновете на двата тима, но дори и зоните, отредени за привържениците, не бяха запълнени, като ниският интерес може да се обясни със слабото представяне и на двата тима през тази година.

Този път мачът не бе белязан от ексцесии по трибуните, като нямаше престрелка с ракети между агитките.

Първото по-сериозно положение дойде след четвърт час игра. Густаво Бусато се намеси решително, за да предотврати гол за Левски, избивайки удар на Ел Джемали в гредата.

В 25-ата минута ЦСКА поведе в резултата, а голът за "армейците" бе дело на Улаус Скаршем. Джонатан Линдсет отлично изведе в коридор Сейни Санянг, който центрира остро към Фернандо Каранга. Топката бе отбита от защитник на Левски и попадна в краката на Скаршем, който прати топката в мрежата със силен шут под гредата.

ЦСКА продължи да атакува, а минути след гола Скаршем подаде към Линдсет, който стреля от дъгата на наказателното поле под напречната греда, но Андреев изби в корнер.

В 36-ата минута ЦСКА удвои преднината си. Норвежска комбинация между Улаус Скаршем и Джонатан Линдсет донесе второто попадение за "червените". Марселино Кареасо изведе отлично Скаршем в дълбочина, той задържа и подаде към Линдсет, който с премерен шут с десния крак по земя матира за втори път Пламен Андреев.

В заключителните минути на първата част ЦСКА направи резултата класически. Амос Юга даде дълъг пас в полето на "сините", Фабио Лима върна към Андреев, Марселино Кареасо пресече топката, премина през вратаря на гостите и спокойно насочи кълбото в опразнената врата за 3:0.

Втората част започна с принудителна смяна за Сейни Санянг, като на негово място се появи Брадли Де Ноойер. Минути след появата си на терена, Де Ноойер спаси топката от гол линията и по този начин спаси сигурен гол за гостите.

В 60-ата минута Левски върна едно попадение чрез Асими Фадига. Малко след това играта напусна един от голмайсторите Джонатан Линдсет, който бе заменен от Тобиас Хайнц.

До края на срещата ЦСКА контролираше събитията на терена и имаше още няколко добри ситуации за четвърти гол. В последните минути Данило Асприля също се появи на терена на мястото на Фернандо Каранга.

Така мачът завърши с убедителната победа на ЦСКА с 3:1 над вечния съперник Левски.

ЦСКА - Левски 3:1

1:0 Скаршем (25)

2:0 Линдсет (36)

3:0 Марселино (45)

3:1 Фадига (61)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато ,2. Юрген Матай (к), 13. Браян Кордоба, 3. Сейни Санянг, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга, 26. Марселино Кареасо, 7. Улаус Скаршем, 10. Джонатан Линдсет, 9. Фернандо Каранга, 11. Матиас Фаетон

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 50. Кристиан Димитров 6. Вандерсон Цунами, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 11. Джавад Ел Джемили, 23. Патрик Мислович, , 88. Марин Петков, 9. Рикардиньо