
"Тази година ми е последна във футбола", заяви пред БГНЕС вратарят на Славия Георги Петков.
"Идва юбилей март месец, след това ще направя бенефис и стига толкова!", каза още бившият национал, който е най-възрастният футболист не само в родното първенство, но и в цяла Европа със своите 49 години. Пред него е само японецът Казуйоши Миура, който още играе на 58.
"Живи и здрави да сме, ще приключа една прилична кариера. Рекорди повече няма да гоня", обяви Петков.
"Славия? Надявам се този сезон на по-добри игри. Има доста млади момчета в отбора. Знаете каква е политиката на шефовете. И дано завършим по-напред в класирането. А колкото до мен - винаги когато треньорският щаб има нужда, аз съм на линия!", завърши вратарят.
49-годишният Петков е четирикратен шампион на България с Левски - 2002, 2006, 2007 и 2009, четирикратен носител на Купата на страната и печели три пъти Суперкупата със "сините". Със Славия той триумфира веднъж за Купата на България през 2018 година, когато на финала "белите" победиха именно Левски след изпълнение на дузпи.
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар