Кметът на Добрич - Йордан Йорданов, изказа негодуванието си срещу решението на Лицензионната комисия към БФС. В София отказаха да акредитират стадион "Дружба", след като местният отбор се завърна в Първа лига след 22 години чакане.
Основният проблем в Добрич е липсата на осветление, по поставянето на което усилено се работи. Междувременно кметът обяви, че се правят ремонти на допинг стаята, на стаята за делегатите и на залата за пресконференции. В допълнение към това се правят и още редица подобрения.
Ето го цялото обръщение на кмета:
След 22 години чакане футболен клуб „Добруджа“ се завърна там, където му е мястото – в А група.
Това не е просто спортен успех, а плод на дългогодишни усилия, вяра и постоянство – както на момчетата от отбора и верните фенове, така и на ръководството на клуба и на Община Добрич, която през годините е подкрепяла развитието на отбора с конкретни действия и ресурси.
Затова новината, че БФС отказва да разреши провеждане на домакински мачове на стадион „Дружба“ заради липса на осветление, е най-малкото сериозно разочарование – особено когато всички знаем, че проектът е одобрен от Министерството на младежта и спорта, финансиране има, процедурата по избор на изпълнител е в ход и работата е започнала.
Става въпрос за време и процедури, които не могат да бъдат заобиколени, защото това би представлявало нарушение на закона.
Тъжно е, че в съвременния футбол – не само в България – интересите на истинските фенове и на местните отбори не са на първо място. Това е реалност, която виждаме все по-често.
Ние продължаваме да работим. Целта е възможно най-скоро да можем да играем на стадион „Дружба“.
Припомням, че правим ремонт на съдийските помещения, на допинг стаята, на стаята за делегатите и на залата за пресконференции. Обновяваме санитарните възли и съблекалните. Подготвяме зона за VAR системата – вече са изградени две вишки и е подготвен фундамент за разполагане на камери. Таблата за следене на системата също се изграждат. Монтирана е допълнителна камера за видеонаблюдение.
Благодаря на всички фенове, които вече показаха какво означава вярност – с присъствието си и подкрепата си в жегата още в първия ни мач в Пловдив", сподели кметът на Добрич.







БАБХ иззе над половин тон продукти от животински произход на "Капитан Андреево"
Легендата Ради Здравков скочи на ЦСКА: Клубът се изгаври с мен
Прогноза: До 2030 година цените на имотите ще паднат с около 20 - 25%
Велосипедната инфраструктура в София е окаяна, искат връщане на разделителите
На колко литра бензин се равняват 15 кВт/ч при електромобил?
VW направи брутален "Mega Golf" с двигател от Audi RS 3
Механик отказа пари от закъсала на пътя футболна звезда
Защо старият ви германски автомобил мирише на пастели
Ленъкс Люис посочи фаворита в мегасблъсъка между Антъни Джошуа и Тайсън Фюри
Четирима български бойци ще се бият на арената на SENSHI 33
Станислав Недков се срещна с вицепрезидента на UFC Дейв Шоу
Кейси О'Нийл се завръща на UFC 331 срещу Едуарда Моура
Хемодинамични промени при високи температури
Прекомерно изпотяване - как може да го третираме?
Умереното количество силови тренировки в напреднала възраст може да удължи живота
От 5 август детската болница в Бургас започва безплатни прегледи и консултации по кърмене
Коментари
Напиши коментар17:58 | 23 юли 2025 г.
14:37 | 23 юли 2025 г.
Напиши коментар