Наставникът на Дунав Русе Георги Чиликов коментира ремито 2:2 срещу Фратрия, след което "драконите" си гарантираха промоция в Първа лига.
„Не знам откъде да започна. Искам да честитя на абсолютно всички и много благодаря. Искам да честитя и на Левски, моят втори отбор, който ме е изградил, модата е в синьо. Специално благодаря на моето семейство, знаят как преживявам всичко. Специално благодаря на феновете, които пътуват, на ръководството, на екипа, на медицинския щаб, които издържаха на сериозния ми натиск. Благодаря и на най-важните – футболистите.
Тези момчета показаха и след трите тежки контузии, които имахме, съжалявам много, готов съм да им дам титлата. Невероятен тренировъчен процес за година и осем месеца, това е резултатът. С мен не се работи лесно, бяха облъчени с тактики. Няма случайности във футбола. Футболът ти се отблагодарява. Честито на Русе и благодаря на всички“, започна Чиликов.
„Няма как да е лесно, изкарахме много тежка зима. Един лагер в Поморие и след това всичко беше мъка. Всичко беше на моята глава. Тази зима ни уби в процеса и това си пролича. Другата причина бяха контузиите. Много отдадени футболисти на Дунав, имам големи симпатии към всичките. Сериозен принос имаха всички момчета. Не беше лесно. Дано хората осъзнаят, че понякога равният е по-ценен от победа. Трябваше да затваряме мачовете. Отборът психически дръпна назад след контузиите. Преживяха тежко контузията на Билал и ги разбирам. Те са млади, аз съм по-опитен.
Всичко трябва да се мисли, но единствената ми мисъл е да си почина. Знам, че във футбола няма време за почивка. Това ми дойде в повече в последните месеци. Направихме два слаби мача през целия сезон. И днес направихме фантастичен двубой. Просто нямахме късмет в последните минути. Във футбола някой път ти го връща“, завърши Георги Чиликов.








Супата от коприва с ориз и застройка за празника на 11 юли
Късна емисия
Късна емисия
Шишков: Поведението на шофьорите на ТИР-ове е силно тревожно
Шишков със съмнения: Има ли манипулация на тол камерите след катастрофата на АМ "Тракия"?
Близнашки: Трябва да имаме държавници, а не шарлатани и шушумиги
Сестрата на Джей Ло се опита да я засенчи в Париж
Миков: Не само Пеевски, да проверят средствата на всички депутати
15 чудесни коли на старо, по-евтини от почивка в Слънчев бряг
Изоставена Toyota Land Cruiser възкръсна след години в гората
Суперколата на BYD: За европейци - 200,000 евро, за китайци - 64,000
Купена за 400 долара, тази кола струва 3 милиона днес
Конър Макгрегър премина успешно кантара преди UFC 329
Клуб Таекуондо Фитнес НСА въвежда иновативна система за оценка на трениращите
Пабло Молина триумфира при 90+ кг. на KWU SENSHI Световната купа за аматьори 2026
Лучиан Генунчи с втори пореден триумф на KWU SENSHI Световната купа за аматьори
Липсата на 1 час сън всяка нощ може да доведе до качване на килограми
Белези от ухапване по кожата – как да се справим?
Грижа за детската кожа през летните месеци
Фармацевти настояват за 25% увеличение на заплащането за рецепти по НЗОК
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар