Новоизбраният председател на Българския олимпийски комитет (БОК) Весела Лечева направи неуспешен опит да влезе в централата на организацията, предаде репортер на БГНЕС.
Лечева така и все още не е вписана в Търговския регистър поради подадени осем жалби срещу избора й на Общото събрание на БОК миналия месец. Днес тя направи опит да влезе в сградата на комитета, която неотдавна беше запечатана по искане на вече бившия председател Стефка Костадинова.
Костадинова в момента е болна, а генералният секретар Белчо Горанов, който подаде първата жалба срещу избора на Лечева - на командировка. Няма служител на БОК в офисите на централата, който да отвори на Лечева и новия генсек на организацията Данаил Димов.
"Не ме притесняват тези жалби, защото хипотетично могат да нараснат. Мен ме притеснява следното - по време на заседанието нямаше нито една обструкция по отношение водене на събранието, вота. Излизайки, два часа по-късно, нещата коренно се промениха. Даже и това със запечатването на сградата. Всичко това е една клопка с цел юридически казуси и дела. Всеки ден ще идваме в 09:30, докато не бъдем пуснати", закани се Лечева и добави:
"Част от аргументите в жалбите са абсолютно необосновани. От рода, например, че на тази сграда липсвала обява кога ще бъде проведено Общото събрание. В друга Станка Златева не е могла да упражни своя вот, но тя тогава още не беше вписана за председател на БФ Борба".
Димов сподели: "Искаме да се запознаем с текущата дейност. Не мисля, че институцията заслужава подобни действия. Искахме нормален диалог. Адвокат Теодора Златева присъстваше, никой не направи забележка по организацията", припомни той. | БГНЕС







Задържаха двама души след смъртоносен побой в Монтана
Затвориха заведение за бързо хранене в Пазарджик заради сериозни нарушения (+СНИМКИ)
Времето утре: До обяд слънце, после облачно и дъждове
Съдът пак отказа домашен арест на подсъдимия за катастрофата със Сияна
Мениджър от АЕЦ "Козлодуй" получи инфаркт, транспортираха с въздушна линейка
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Християн Георгиев гарантира нов медал за България на Европейското по олимпийско таекуондо
Джудото получи квота за Младежките олимпийски игри в Дакар
Ергюнал Себахтин и Златислава Чуканова откриват участието на България в Белград
Имунизационна стратегия след първата година – надграждане и устойчивост на имунитета
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
С какви процедури да подготвим тялото за лятото?
Какво представлява прогестероновата резистентност?
Коментари
Напиши коментар04:49 | 9 апр 2025 г.
15:09 | 7 апр 2025 г.
13:46 | 7 апр 2025 г.
13:22 | 7 апр 2025 г.
12:51 | 7 апр 2025 г.
12:48 | 7 апр 2025 г.
Напиши коментар