Голмайстор №1 на националния отбор на България по футбол Димитър Бербатов, който от вчера заема поста на съветник на служебния премиер Андрей Гюров по въпросите на младежта и спорта, заяви че в рамките на следващата седмица до всяка една федерация ще бъде спуснат въпросник, в който да бъдат посочени проблемите, пред които се изправят спортистите.
Благоенградчанинът бе един от гостите на церемонията по връчване на наградите за "Спортист на годината" за 2025-а и връчи приза на сноубордиста Тервел Замфиров, който остана четвърти.
"Искам да се обърна към ръководителите на спортните федерации в малко по-различна роля - вече като съветник на премиера по въпросите на младежта и спорта. Когато казваме спорт, ние правим асоциация с национална гордост. Но трябва да направим думата "шампион" национален приоритет. Това трябва да стане не само на думи, но и на цифри и дела. Затова и държавата трябва да подаде ръка, за да може спортът да продължава да твори шампиони", заяви Бербатов.
"По тази причина държавата ще влезе в интензивна комуникация със спортните федерации. В следващата седмица те ще получат по имейл документ с важни въпроси, касаещ развитието на спорта. Искаме да получим точна и ясна информация какво е положението в момента. Искаме да разберем какви са проблемите, с които се сблъсквате и какви трябва да бъдат решенията. Трябва да се разбере истината за спорта в момента, на базата на която да се гради една рамка. Надявам се бъдещото редовно правителство да стъпи на нея и да надгради, за да може да се работи за успехите на българския спорт", каза още голмайстор номер 1 в историята на националния отбор по футбол.
"Държавата трябва да бъде до спорта, да го финансира, но трябва да има прозрачност и професионализъм. Трябва да имаме една обща методика, а не успехите да бъдат рядко явление. За целта е нужен професионален модел, който може да се създаде от информацията, която вие работещите в спорта имате. Правим всичко в името на българския спорт", завърши Бербатов.








Американските самолети започнаха да напускат летище "Васил Левски"
Халкидики се превърна в звездата на пазара на ваканционни жилища
"Черно море" привлече чуждестранен халф
Бащата на Сияна: Крият истината за трагичното ПТП на "Тракия" с деца
Колоната от коли в посока Гърция е над километър ВИДЕО
Вицепремиерът Гълъб Донев: Това не е бюджет на реалността
Автомобил изгоря на магистрала "Хемус"
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Нови данъци и такси за паркиране трябва да изгонят SUV от градовете
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Смяна на предавки без връщане на газта - как е възможно?
Отложиха реванша между Флойд Мейуедър и Мани Пакиао
Ако Кубрат Пулев беше победил Мурат Гасиев, можеше ли да стане световен шампион?
Джон Джоунс посочи фаворита за Махачев – Гари
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар