Валенсия загуби с 0:1 у дома от Жирона в двубой от 11-ия кръг в испанския шампионат.

Преди почивката домакините имаха пълно превъзходство. В 14-ата минута гол на Родриго беше отменен след консултация с видео асистент съдията.

Малко след това вратарят на каталунците Ясин Буну отрази опасен удар на Санти Мина.

В 34-ата минута още едно попадение на "бяло-черните" не беше признато, а малко преди края на първата част имаше нова решителна намеса на стража Буну, а след това и гредата помогна на Жирона да не допусне попадение след шут отблизо на Мина.

В 48-ата минута Джофри Кондогбия изгуби топката, Патрик Робъртс стреля, Нето изби кълбото, а Пере Понс беше на точното място за добавка, осигурила успеха за гостите.

До края на срещата Валенсия опита да изравни, но вратарят Буну пак се намеси решително на няколко пъти. "Бяло-черните" имат актив от 11 точки на 14-то място, докато Жирона се изкачи на девета позиция в Примера дивисион с 16 точки.