Гранада пропусна отлична възможност да се изкачи начело на класирането в испанското футболно първенство след 11 кръга, след като отстъпи с 1:3 като гост на деветия в Ла Лига - Хетафе.

Домакините поведоха в 35-та минута с гол на Анхел Родригес, след като футболистите на Гранада загубиха топката в средата на терена.

Шест минути по-късно Мауро Арамбари вкара с глава след центриране от ъглов удар за 2:0, а крилото Антонио Пуертас намали на 1:2 след добавка от близко разстояние в 74-та. Давид Тимор обаче оформи крайното 3:1 в 88-та минута от пряксвободен удар.

Гранада е трети с две точки пасив зад Барселона и една зад Реал Мадрид. В последни мачове от 11-ия кръг Ейбар победи с 2:1 Виляреал, а Майорка и Осасуна завършиха наравно 2:2.