Испания постигна втора победа от 3 мача в група 4 на Лигата на Нациите, след като надви Швейцария с 1:0 на стадион „Алфредо ди Стефано“ в Мадрид.

Така Ла Фурия остава на върха в групата със 7 точки, докато Кръстоносците имат само 1, след като преди този мач направиха равен с Германия и паднаха от Украйна.

Домакините имаха контрола върху двубоя, но не създадоха много положения. Груба грешка на вратаря на съперника им помогна да спечелят, като швейцарците от своя страна също не бяха на ниво в предни позиции.

Един от четиримата нови играчи, които селекционерът Луис Енрике пусна в сравнение с предишния мач от надпреварата, се превърна и в автор на победния гол.

Преди него Давид де Хеа спаси опасен удар на Бенито в 12-ата минута, а само 2 по-късно домакините вкараха след гаф на вратаря Ян Зомер. Стражът подаде право в Микел Мерино една върната към него топка, последва пас към Микел Оярсабал и нападателят на Реал Сосиедад не пропусна.

Испанците очаквано владееха повече топката, като в 29-ата минута Феран Торес пропусна да удвои, когато не успя да преодолее Зомер. Гостите трудно стигаха до положения, а малко след паузата бяха на път да получат нов гол след грешка на Зомер, който този път намери Оярсабал, но нападателят пропусна.

Мехмеди предизвика спасяване от Де Хеа, но това бе единственото по-сериозно положение, до което гостите стигнаха след паузата и в крайна сметка логично загубиха за 16-и път в 21 мача срещу иберейците, срещу които имат само една победа.

Испания – Швейцария    1:0

1:0 Оярсабал 14

Испания: Де Хеа, Навас, Рамос, Пау Торес, Гая, Бускетс, Мерино, Олмо (57 Каналес), Оярсабал (73 Жерард Морено), Феран Торес, Ансу Фати (57 Траоре)
Швейцария: Зомер, Родригес, Шер, Бинито (81 Цубер), Видмер (86 Гавранович), Елведи, Мехмеди (60 Шакири), Г. Джака, Фрьолер (86 Фернандес), Соу (60 Варгас), Сеферович