След кратка "мини-криза" от равенства Германия най-после победи, налагайки се с 2:1 като гост на Украйна в двубой от Лига А на група 4 в Лигата на нациите.

Така момчетата на Йоги Льов събраха 5 точки и се качиха на второ място, докато възпитаниците на Андрий Шевченко вече са трети с три пункта. Лидерът Испания (7 точки) удари минимално у дома Швейцария с 1:0.

Бундестимът доминираше през цялото първо полувреме, което започна малко мудно, а вратарят Бушчан спаси тупалка на Серж Гнабри на стадиона в Киев.

В 20-ата минута гостите откриха резултата чрез необичайни герои. Антонио Рюдигер се завъртя с гръб към вратата, проби в пеналта и центрира, а до далечната греда Матиас Гинтер засече безпощадно.

Последваха още няколко интересни положения, но Бушчан спаси опасните удари на Джошуа Кимих, Гнабри и Леон Горецка, а Тони Кроос би покрай целта. Превъзходството на германците беше осезаемо и те владееха топката в 76% от времето преди паузата.

Четири минути след подновяването на играта Леон Горецка вкара най-лесния гол в кариерата си. Халфът на Байерн Мюнхен се оказа на точното място, защото Бушчан изпусна топката по детински начин точно пред главата му и германецът вкара отблизо.

После Дракслер и Клостерман бяха отказани от вратаря на Украйна, но четвърт час преди края на редовното време домакините върнаха интригата. Никлас Зюле съсече Роман Яремчук в наказателното поле и Руслан Малиновски вкара отсъдената дузпа.

Гнабри направи третия си голям пропуск в мача в 82-ата минута, като отново беше отказан от Бушчан. До края обаче домакините дори нямаха сили за хаотичен натиск и гостуващият отбор си тръгна със заслужени три точки от Киев.

Украйна - Германия 1:2

0:1 Матиас Гинтер - 20'
0:2 Леон Горецка - 49'
1:2 Руслан Малиновски - 76', дузпа