Атлетико Мадрид победи като гост Осасуна с 3:1 в среща от осмия кръг на футболното първенство на Испания и продължава без поражение от началото на сезона в Ла Лига.

Възпитаниците на Диего Симеоне имат четири успеха и две равенства от шест мача, което им отрежда трето място във временното класиране с 14 точки. Лидер е Реал Мадрид с 15 точки и мач повече, пред Реал Сосиедад с 14 точки и мач повече.

Жоао Феликс от дузпа в 43-ата минута откри резултата за гостите, а в 48-ата той пропусна за втори път да се разпише от бялата точка, след като топката срещна страничната греда.

Все пак е 69-ата минута Жоао Феликс се реваншира за пропусната втора дузпа и направи 2:0 с втория си гол в мача.

Десет минути преди края хърватинът Анте Будимир върна един гол за домакините, а в 88-ата Лукас Торейра оформи крайното 3:1 за Атлетико.

Осасуна заема девето място в подреждането с 10 точки.