„Реал Сосиедад“ победи с 4:1 „Селта“ като гост и оглави класирането в Ла Лига след осмия кръг.

Гостите от Сан Себастиян подсигуриха успеха си още преди почивката, реализирайки два гола чрез ветерана Давид Силва и Микел Оярсабал.

В 54-ата минута „Сосиедад“ стигна и до трети гол чрез Уилиан Жозе, което окончателно уби интригата в мача.

Яго Аспас вкара почетен гол от дузпа за домакините от „Селта“ в 77-мата минута, но само четири по-късно Уилиан Жозе възстанови аванса на гостите от три гола.

В добавеното време „Селта“ остана с човек по-малко след втори жълт картон Хосе Фонтан.

С успеха, който е четвърти пореден в Ла Лига, „Реал Сосиедад“ събра 17 точки и води с една пред шампиона „Реал“ (Мадрид), който обаче е и с мач по-малко. „Селта“ е на 17-о място в подреждането с едва 6 точки.