"Реал Сосиедад" остава на върха в Испания след победа с 1:0 като гост на "Кадис" в мач от десетия кръг на Ла Лига. Александър Исак вкара гола в 66-ата минута.

Гостите  играха много по-силно и пропуснаха немалко положения. Баските водят с три точки пред втория "Атлетико" (Мадрид), който обаче е с два мача по-малко.

От началото на срещата гостите от Сан Себастиан обсебиха топката и в края на първото полувреме те владееха кълбото в 75 процента от времето. В 25-ата минута гол на Александър Исак беше отменен заради засада. В 30-ата Микел Мерино направи голям пропуск след пас на Аднан Янузай.

През втората част продължиха да натискат, като нов гол не беше ззачетен проади засада в 47-ата минута. Натискът на гостите донесе успех в 66-ата минута, когато Исак реализира с глава на втора греда след нов страхотен пас на Янузай.