Атлетик Билбао на практика извади Севиля от битката за титлата в Ла Лига, след като победи андалусийци с 1:0 насред „Рамон Санчес Писхуан“.

Двубоят бе последен от 34-ия кръг на първенството, като след него Севиля остава със 70 точки, на 6 от лидера Атлетико Мадрид и на 4 от Барселона и Реал Мадрид и само чудо може да промени ситуацията.

Домакините бяха в серия от 5 поредни победи и имаха предимство през по-голямата част от сблъсъка, но пропуснаха изгодните положения, които създадоха, като на няколко пъти бяха спрени и от вратаря Унай Симон.

Баските чакаха своя шанс и в 90-ата минута го получиха. Тогава те оргинизираха контраатака при ситуация двама на един, Иняки Уилямс получи пред вратаря Боно и го преодоля с майсторски удар в горния ляв ъгъл на вратата.

С успеха Атлетик увеличи серията си без загуба на 8 срещи в първенството, макар и победите в тази поредица да са само две. Отборът излезе 8-и с 45 точки, но трудно може да се изкачи по-нагоре, тъй като 7-ият Бетис е с 6 повече.